RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


První ročník Moravia talentu už zná své vítěze.

První ročník Moravia talentu už zná své vítěze.

Závěrečný galavečer soutěže Moravia talent, který rozhodl o vítězích, se uskutečnil v neděli 9. června v hlavním sále Malé scény ve Zlíně.
Do soutěže Moravia talent se přihlásila stovka dětí z celé Moravy. V semifinálovém kole, které proběhlo 26. května, odborná porota vybrala šest dětí z každé umělecké kategorie (zpěv, hra na hudební nástroj, výtvarná činnosti, tanec a volná disciplína). Při závěrečném galavečeru si ti nejlepší mohli na vlastní kůži vyzkoušet atmosféru, kterou znají diváci z populárních televizních talentových soutěží. „Už na semifinále jsme byli mile překvapeni, jak moc talentované děti se na soutěž přihlásily a finálový večer byl ještě zajímavější a napínavější," uvedla ředitelka společnosti Aktivně životem Jana Brázdilová.
Do křesel odborné poroty usedli hudebník Jožka Surovík, výtvarnice Kateřina Horáková, finalistka soutěže Hlas Československa Veronika Vrublová, tanečnice Hana Geržová a náměstek primátora Statutárního města Zlína Miroslav Kašný. Odborná porota rozhodla, že vítězem v hudební kategorii se stal nevidomý pianista Adam Blažek. V taneční kategorii zvítězil Tomáš Polák se stylem break dance. První místo ve výtvarné kategorii obsadil Bartoloměj Stojar. Ve volné disciplíně se na nejvyšší příčce umístilo kouzelnické duo ve složení Jana Hostičková a Aneta Valíčková. Na závěr odborná porota vybrala vítěze pěvecké kategorie, stala se jí mladičká zpěvačka Karolína Dosedělová.
Ve finále na vítěze jednotlivých kategorií čekaly atraktivní ceny - gamepady GoGEN, které do soutěže věnovala společnost HP TRONIC. Nejen vítězové, ale i ostatní mladí finalisté, se mohli těšit i z dalších zajímavých cen - dostali například rodinné vstupné na hrady a zámky Zlínského kraje, které do soutěže věnoval Národní památkový ústav, vstupy do solné jeskyně Solanka, vstupenky do multikina Golden Apple Cinema a další odměny.
Soutěž Moravia talent pořádá společnost Aktivně životem, o.p.s., a společnost Profima Effective, s.r.o. Akce se uskutečnila pod záštitou náměstka primátora Statutárního města Zlína Miroslava Kašného.

(TZ, str)

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb