RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Potřebujete s někým mluvit? Linka pro ženy může být přítelem…

Potřebujete s někým mluvit? Linka pro ženy může být přítelem…

Taky máte někdy pocit, že si s někým potřebujete promluvit?
Ráno vstanete, uděláte snídani, uklidíte, hrajete si s dětmi, opět uklízíte, perete a když děti po obědě usnou, sednete si chvilku ke kávě a najednou tu není nikdo, s kým můžete mluvit.
V tu chvíli možná přemýšlíte, komu tohle sdělit. Které kamarádce zavolat? Která by měla zrovna čas a neobtěžovalo ji to? Nebo se vám honí hlavou věci, o kterých se ani s kamarádkou mluvit nedá. Jsou třeba hodně intimní a stydíte se o nich mluvit.
Ale pak se vkrádá další pocit, že jsou to vlastně jenom hlouposti. Že lidé řeší daleko důležitější problémy než jsou ty naše. A taky.. Když už bych někomu volala, tak komu a jak začít?
Tohle jsou všechno pocity a obavy, které dobře znají pracovníci linek důvěry a jsou na ně připraveni. Linky důvěry jsou právě od toho, aby v takových chvílích poskytly oporu a naslouchaly našim každodenním starostem. Pochopitelně jsou zde připraveni nám poskytnout odbornou pomoc i v situacích, které jsou vypjaté a velmi závažné. Mezi ně patří například nechtěné těhotenství, nevěra, smrt blízkého člověka, zjištění závažné nemoci, nebo ztráta zaměstnání a velké dluhy. Ale také jakoby drobné starosti je potřeba s někým sdílet. Protože časem můžou narůst a stát se velmi závažnými.
Proto je dobré mít někoho, s kým můžeme naše strachy, obavy, úzkosti a jiné starosti sdílet. Vždyť „s dobrým přítelem jsou radosti dvojnásobné a starosti poloviční". A pokud momentálně dobrou kamarádku nemáme, nebo možnost s ní mluvit je omezená, partner je stále unavený, není čas s ním mluvit.. Tak zkusme vytočit telefonní číslo linky důvěry a zkusit i tuhle možnost.
Jednou z linek na kterou se můžeme obrátit je Linka pro ženy a dívky. Jedná se o krizovo-poradenskou celostátní linku na telefonním čísle 603 210 999. Dovolat se můžete v pondělí, středu a pátek od 8 do 20 hodin. Více informací najdete na www.poradnaprozeny.eu.
Linek důvěry je v celé české republice několik. Jsou v provozu v různou denní i noční dobu, některé jsou bezplatné a jiné platíte podle vašeho telefonního tarifu. Seznam akreditovaných telefonních linek je na www.capld.cz.
/har/

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb