RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Zlínský filmový festival uvítal 120 tisíc diváků

Zlínský filmový festival uvítal 120 tisíc diváků

Letošní 55. ročník nejstaršího filmového festivalu svého druhu byl úspěšný.

Zúčastnilo se 120 tisíc návštěvníků, z toho 46 tisíc filmových projekcí a 74 tisíc doprovodného programu. Ve srovnání s minulým rokem je nárůst o 13 tisíc.

"Dovolím si při této příležitosti říci, že jubilejní ročník proběhl úspěšně a vize, které jsme si předsevzali, byly naplněny. Věřím, že tento rok nastavil trend, jímž bychom se chtěli řídit i v budoucnu. Festival navštívila celá řada nejen domácích, ale i zahraničních hostů, proběhla mnohá setkání, byla navázána řada nových přátelství." řekla Markéta Pášmová, umělecká ředitelka Zlínského Film Festivalu.

Proběhlo celkem 13 světových, 59 mezinárodních a 103 českých premier, celkově 175 filmů v premierovém uvedení.
Odborné poroty se rozhodly ocenit Zlatým střevíčkem belgický snímek Stěhovavé ptáče za nejlepší hraný film pro děti, film Výchova za nejlepší hraný film pro mládež a Slon a kolo za nejlepší animovaný film.

Mezi osobnosti, které navštívily Zlín patří například Adolf Born, který převzal Uznání za tvůrčí přínos ve filmové tvorbě pro děti a mládež, Aňa Geislerová, Jan Potměšil, Pavel Liška, Martha Issová, Lenka Krobotová, Jiří Mádl, Václav Vorlíček, Jiří Strach a spousta zahraničních herců, režisérů, producentů, jako Jürgen Prochnow, jemuž byla předána Cena za celoživotní dílo.

Doprovodný program nabízel hodně. Festivalový zámek, jež byl novinkou minulý rok, byl rájem pro nejmladší účastníky. Kinematovlak vyjel 13. května z Břeclavy a 4. června končil ve Zlíně. Filmové klapky měli jako každoročně úspěch, vydražily se v celkové hodnotě 1. 656. 500 korun českých. Mezi koncerty a představení můžeme zařadit Buty, Dashu, Cestu do pravěku Městského divadla Zlín, No Name, Zrní, AG Flek, Divadelní zónu v parku Komenského, nebo Michala Hrůzu a jeho kapelu. Také jsme se mohli účastnit velkých interaktivních programů na náměstí Míru. Pod záštitou festivalu proběhl vzdělávací seminář Dítě v krizi pro pedagogy a odborníky pracující s dětmi a mládeží.

"Dali jsme si s kolegy za cíl připravit pro vás důstojný jubilejní ročník, vyjímečnou oslavu dětského filmu. Přáli jsme si více využít potenciálu našeho města, zámku, sportovního areálu, parku Komenského, který prošel rozsáhlou revitalizací a to vše spojit v jeden funkční celek poskytující více aktivní zábavy i odpočinku." uvedl v závěrečné tiskové zprávě Čestmír Vančura, majitel pořádající společnosti FILMFEST, s.r.o..

"Uteklo to jako voda. Nám už jen zbývá se rozloučit, poděkovat vám za podporu a těšit se na vás další rok! Užijte si závěrečný čtvrteční program a na viděnou zase příště!" loučí se na webových stránkách organizátoři 55. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež a přikládají širokou fotogalerii. Můžete si také prohlédnout Festivalové listy.

Zdroj: www.filmfest.cz

/har/

- - -

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb