RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Svatby v roce 2016. Třeba v rámci oslav narozenin

Svatby v roce 2016. Třeba v rámci oslav narozenin

V roce 2016 se v matričním obvodu Zlín uskutečnilo celkem 310 svateb. Nejvíce - 268 - jich bylo ve Zlíně, zbylých 42 v okolních obcích, které mají matriku v krajském městě.

„Co se týká počtu svateb, registrujeme ve srovnání s rokem 2015 mírný nárůst," konstatovala Jana Výmolová z Oddělení matrik a ověřování magistrátu. V předminulém roce zlínská matrika zaznamenala celkem 295 svatebních obřadů.

Rok 2016 potvrdil trend zvyšování zájmů snoubenců uzavírat sňatky na veřejných místech, zejména tam, kde se koná i hostina. Ve Zlíně jsou nejoblíbenějšími Penzion Uno, Restaurace Na Pinduli, Hotel Tomášov, během loňského roku stoupl zájem o restauraci U Staňků v Kostelci. V obřadní síni radnice se uskutečnilo 114 obřadů.

Nijak vysoký zájem loni nebyl o obřady na netradičních místech. Přesto si i tam své „ano" snoubenci říkali, například na jevišti divadla ve Hvozdné nebo u vysílače v Bohuslavicích u Zlína. Pro rok 2017 jsou termíny pro jiná nebo veřejná místa už více než z poloviny obsazené, u některých termínů je již zcela plno.

Z církevních sňatků jsou dlouhodobě nejžádanějšími místy Provodov a Štípa, což potvrdil i loňský rok.

V posledních šesti letech byl v matričním obvodu Zlín průměr 277 sňatků na jeden rok.

Zdroj: www.zlin.eu
/har/

 

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb