RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Filmové klapky dorazily do Zlína

Filmové klapky dorazily do Zlína

Umělecky ztvárněné filmové klapky jsou nyní originální dekorací obchodního a zábavního centra Zlaté jablko. Unikátní projekt, který je součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu, slaví letos již 20. výročí své existence. Výstava v přízemí obchodního centra již tradičně předznamenává blížící se filmovou přehlídku.

Návštěvnici centra si mají možnost prohlédnout kolekci rekordních 144 klapek, na jejichž tvorbě se podílí řada významných umělců zvučných jmen jako Kristian Kodet, Jan Saudek, Petr Nikl, Kateřina Miler a další. Někteří z výtvarníků se do projektu zapojují již od jeho samotného počátku.

„Těší nás, že se tato „tradice" v některých rodinách už předává i na další generaci,"

říká členka správní rady nadačního fondu FILMTALENT ZLÍN a umělecká ředitelka festivalu Markéta Pášmová, která upřesňuje:

„Do letošní kolekce nám tak svými klapkami přispěly celé výtvarnické rodiny - Josef Velčovský se synem Maximem, Boris Jirků s dcerou Adélou Marií, Miroslav Göttlich s dcerou Veronikou, Kitzbergerovi a synové, Jiří Brázda a syn, manželé Baborákovi a další."

Výstava bude k vidění ve Zlatém jablku až do 24. května, odkud se přestěhuje do Kongresového centra, kde se v neděli 28. května od 13 hodin uskuteční tradiční aukce. Stejně jako loni, se mohou zájemci zapojit do dražby také na dálku. Klapku s názvem „Andělka, co nemůže spát" od Zuzany Honsové totiž nabídnou její organizátoři zájemcům prostřednictvím aukčního portálu Aukro.

Zdroj: www.zlinfest.cz
/har/

 

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb