RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


57. ročník Zlín Film Festivalu zná své vítěze

57. ročník Zlín Film Festivalu zná své vítěze

57. ročník přehlídky filmů pro děti a mládež Zlín Film Festival je u konce.

Mezinárodní poroty již zhlédly všech 152 soutěžních snímků a určily vítěze jednotlivých sekcí. Filmový i doprovodný program doslova zaplavil Zlín a nabídl zajímavé vyžití nejen dětem, ale i dospělým. Do města zavítala celá řada filmových hvězd z České republiky i ze zahraničí, své filmy uvedlo 89 delegací. Z významných hostů poctili festival svou návštěvou švédský režisér Daniel Bergman, mezzosopranistka Magdalena Kožená či držitel Oscara Theodor Pištěk.

Na Zlín Film Festival se akreditovalo 2 900 hostů a celkově se může pochlubit vysokou návštěvností, která se pohybuje na úrovni loňských 125 000 hostů. Do čtvrtečního večera zavítalo na filmová představení více než 40 000 lidí. Celková čísla v sobotu tak budou ještě vyšší. „Velkou radost máme právě z toho, že návštěvníci projevili opravdový zájem o promítané filmy a zaplnili kinosály," uvedl prezident festivalu Čestmír Vančura. Velký zájem filmových odborníků vzbudil i letošní program sekce Film Industry.

Nejúspěšnějším snímkem se stal film Na stejné notě, který získal ocenění hned ve dvou kategoriích Cena diváka za nejlepší hraný film a Cena dětské poroty. Za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež si ze Zlína odveze Zlatý střevíček kostýmní výtvarník a malíř Theodor Pištěk.

Festival se ve svém 57. ročníku nově rozšířil do dalších lokací. Filmy se promítaly i v unikátním prostoru původního filmového ateliéru na Kudlově. Doprovodný program zahrnoval novinky jako Relax gastro zónu u zlínského zámku, Vesničku tvůrčích dílen a Festival Café na náměstí Míru nebo Altán - centrum bezpečnosti a stan s Filmovým pianem v parku Komenského.

Letošní ročník byl věnován švédské a švýcarské kinematografii a připomenutí 110. výročí od narození švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové. „Následující 58. ročník bude zaměřený na českou a slovenskou kinematografii s odkazem na 100. výročí založení Československa a bude se konat od 25. května do 2. června 2018," doplnil Čestmír Vančura.

Festival vyvrcholil v sobotu 3. června Festivalovým půlmaratonem MONET+ Zlín, kterého se zúčastnilo na třináct set běžců. Dalších téměř čtyři sta malých i velkých závodníků se postavili na start Festivalového rodinného běhu.

Atmosféru filmového festivalu ale letos poprvé zažijí i v Mikulově. Od 8. do 10. června se zde filmoví fanoušci v rámci Ozvěn Zlín Film Festivalu můžou těšit na 18 ojedinělých snímků pro děti a mládež. Připravený je i bohatý doprovodný program s řadou workshopů, divadelních představení a výstav.

Švédská kinematografie se letos v regionu připomene ještě jednou, a to jako hlavní téma Letní filmové školy v Uherském Hradišti, která se koná od 28. července do 6. srpna.
Více informací na www.zlinfest.cz

/har/

 

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb