RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Pozvánka na výstavu o vzdělávání autistických dětí do Vsetína

Pozvánka na výstavu o vzdělávání autistických dětí do Vsetína

Výstavu pořádá Základní škola, Mateřská škola a Praktická škola Vsetín ve spolupráci s Muzeem regionu Valašsko a Fakultou multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Univerzitní asistenti se tvůrčím způsobem zapojili do realizace výstavy: MgA. Daniel Krcha natočil filmový dokument o škole a Ing. arch. Kamil Koláček navrhl instalaci výstavy a graficky zpracoval její propagační tiskoviny a výstavní panely.

NE ROZUMÍM TI...
Výstava o edukaci autistických žáků
Vernisáž 19.3.2019 v 15 hodin s vystoupením žáků školy
16. 3. - 23. 3. 2019
zámek Vsetín

Myšlenka zrealizovat výstavu o výchově a vzdělávání žáků s postižením autistického spektra (PAS) se na Základní škole, Mateřské škole a Praktické škole Vsetín zrodila na konci roku 2017. V té době již rok probíhala práce na časosběrném fotografickém dokumentu asistenta školy Jaroslava Staňka, který citlivým okem fotografa zachycoval školní život šesti žáků autistické třídy. Pedagožka této speciální třídy Mgr. Jitka Orságová se ujala edukační stránky výstavy. Ve spolupráci s dalšími svými kolegy pro výstavu připravila nejen textové informační panely, ale i didaktické pomůcky a náplň tzv. aktivizujících koutků, které do výstavy vnášejí interaktivní rozměr.

Cílem autorů a realizátorů výstavy je poskytnout pravdivý pohled na vzdělávání autistických žáků a přispět tak k nápravě obecně zkresleného povědomí o autismu.

Zdroj: www.zkola.cz
/har/

 

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb