PŘIHLASTE SE, DISKUTUJTE A INZERUJTE

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Dobrý den, dnes je 21. 4. 2019, svátek má , zítra

Rodinavezline.cz | ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY - Jak mít vztah, který vydrží? Týden manželství ve Zlíně vyvrcholil Valentýnskou sobotou (nejen) pro manžele.


RODINAVEZLINE.CZ> VEŘEJNÉ FÓRUM > ZAJÍMAVÉ ČLÁNKY
Jak mít vztah, který vydrží? Týden manželství ve Zlíně vyvrcholil Valentýnskou sobotou (nejen) pro manžele.

Jak mít vztah, který vydrží? Týden manželství ve Zlíně vyvrcholil Valentýnskou sobotou (nejen) pro manžele.

Od sobotní deváté hodiny ranní se začala aula Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně plnit manželskými páry, které přijaly výzvu a rozhodly se využít Národní týden manželství k upevnění svého vztahu. Valentýnského programu se zúčastnili manželé z celého Zlínského kraje, někteří přijeli i ze Slovenska. „Víme, že je důležité o vztah pečovat, jinak bychom se navzájem odcizili. Přišli jsme si pro povzbuzení a pro inspiraci," uvedl Ladislav Kolář, který přijel na seminář se svou ženou až z Olomouce.

Na začátku proběhlo vyhlášení výsledků soutěže „O nejdéle spolu žijící manželský pár", která se konala ve zlínském Family Pointu. Vítězi se stali manželé Jaroslav a Zdenka Hlaváčovi, kteří letos oslaví krásných 59 let manželství. Zúčastnili se také sobotního valentýnského semináře. „Velmi se nám tady líbí. Je dobře, že i mladí lidé spolu dokáží o vztazích mluvit," potvrdili zkušení manželé Hlaváčovi důležitost témat, o kterých se na semináři mluvilo. Lektoři Irena a Petr Smékalovi v jednotlivých blocích semináře popsali základní rozdíly mezi muži a ženami, jak druhému naplňovat potřeby
a jak správně vyjadřovat lásku. „Děti většinou vidí, jaký vztah mezi sebou mají jejich rodiče. A pokud se rozejdou, často se stane, že ani ony pak nemají celoživotní vztah. Proto je třeba o těchto tématech mluvit," říká Zdenka Hlaváčová
z vítězného páru. Lektoři mluvili velmi konkrétně a často popisovali skutečné příběhy z vlastního života. „Přišlo mi, jako by někdy byli u nás doma," uvedla jedna z návštěvnic po přednášce o rozdílnosti mužů a žen. Manželé Smékalovi dokázali tyto rozdíly popsat velmi poutavě. „V mnoha věcech jsme odlišní. Je třeba pravidelně komunikovat tak, aby nás tyto věci nerozdělovaly, ale abychom se naopak díky nim doplňovali. Je to dřina, ale je to velmi důležité," uvedla lektorka a psycholožka Irena Smékalová.
Kromě semináře byl součástí dne slavnostní oběd, focení párů, valentýnské kino a hlídání dětí. „Jsme rádi, že se akce zúčastnilo tolik párů. Manželství je třeba věnovat pravidelnou péči," uzavírá koordinátorka akce Markéta Piknová.

Více informací o projektu najdete na www.manzelstvivezline.cz.

(str)

 

Vaše zkušenost

Vaše zkušenosti a komentáře

Pokud chcete přidávat Vaše zkušenosti, musíte být zaregistrovaní a přihlášení!

Dosud nebyla vložena žádná zkušenost! Buďte první!

ReklamaREKLAMA

Chci mít zde reklamu...

 

Počasí ve ZlíněPOČASÍ VE ZLÍNĚ

DNES počasí ZÍTRA počasí

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2015 | Code by PCHweb