PŘIHLASTE SE, DISKUTUJTE A INZERUJTE

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Dobrý den, dnes je 21. 4. 2019, svátek má , zítra

Rodinavezline.cz | DISKUZE


RODINAVEZLINE.CZ> VEŘEJNÉ FÓRUM > DISKUZE

Téma: Budeme mĂ­t prvňáčka :)

Verka (Zlín - Jižní svahy), 09.01.2007, 09:51:27
Taky budete mít doma prvňáčka?? Ještě nevím přesně, co to znamená... Samozřejmě.. člověk o tom, jak to vypadá, když začne první dítě chodit do školy, slyší hodně... ale stejně.. Máte někdo zkušenosti a jste ochotní mi o tom něco víc říct?? Například.. co nás čeká u zápisu apod. Díky :)

Pokud chcete vkládat příspěvky, musíte být zaregistrovaní a přihlášení.


MisaS (Zlín - město), 18.04.2007 - 20:36:16
Ty jo, Věruš, to je dobré vědět...to bych taky nečekala. Člověk si dnes není jistý ničím že? Tak přejeme malé dobrý vstup do školy!

Verka (Zlín - Jižní svahy), 18.04.2007 - 19:09:50
Ahojky!! Dlouho jsem se tu neukázala :( Jak jsem psala už minule... u zápisu jsme byli a všechno vypadalo dobře :)) ale... pro velký počet dětí nás nemohli přijmout na školu /nesplňovali jsme podmínky: spádovost trvalého bydliště a staršího sourozence na škole taky nemáme../.... Takže jsem přemýšlela, co teď?? Nakonec to dopadlo /"snad"/ dobře... Zkusili jsme jinou školu, kde jsme přihlášené... ale bylo to prý taky poslední volné místo.. Možná o tom víte, ale mně to docela překvapilo, že může být problém, aby jsme si vybrali školu a následně nás přijali do první třídy...

Vera (Zlín - Jižní svahy), 12.02.2007 - 18:26:11
Taaak!! :) byly jsme u zápisu.. :) a mám velkou radost! Verunka byla skvělá!! Pracovala správně a samostatně... Tak teď se chystáme do školy a uvidíme, co nás čeká..

iva (Zlín-Lužkovice), 17.01.2007 - 22:55:36
Prvňáčky máme doma dva, nejsou to dvojčata, jen jeden z nich měl odklad a druhá šla do školy v normálním termínu. Volili jsme školu v blízkosti bydliště. Zatím jsme spokojeni, máme hodnou paní učitelku, nosíme jedničky i s hvězdičkami a pochvaly formou sluníček, které lepíme do deníčků. Samozřejmě, že se nᚠrežim změnil - brzké ranní vstávání, po škole plnění školních povinností, je znát větší únava. Jinak chodí do družiny a v rámci ní do kroužků - náboženství, flétna, keramika s výtvarnou výchovou, sebeobrana. K tomu mají i jiné kroužky mimo školu, takže je to docela náročné. Ale zvládáme to a navíc je to baví. Také se snaží sportovat i venku (kolo), chodíme na procházky, do města, do parku na dětské hřiště, po nákupech, sem tam nějaká kulturní akce - kino, divadlo, karneval, dětská diskotéka. Horší je, pokud jsou nemocné a musíme přebývat doma.

Vera (Zlín - Jižní svahy), 14.01.2007 - 17:07:47
To ano... ale stejně by mně zajímaly zkušenosti maminek, které už to znají z konkrétního praktického pohledu... např. kolik času zabere příprava do školy, jak se změnil denní rozvrh, mají dítě ve školní družině nebo to řeší jinak?... a spousta jiných věcí, které jsou s tímto spojené.. /no, prostě bych do toho chtěla aspoň malinko vidět z praktického pohledu... ikdyž vím, že u každé rodiny je to jiné../.

janinav (Zlín), 09.01.2007 - 11:19:07
Taky bych se ráda dozvěděla něco od zkušených rodičů školních dětí. Myslím ale, že kromě škol, kde probíhá výběrové řízení (Kvítková, Zálešná), jde o to, aby dítě zvládlo základní sebeobsluhu, správně mluvilo, poznalo barvy, tvary, mělo dostatečně rozvinutou jemnou i hrubou motoriku a dovedlo se přiměřeně soustředit.. Myslím, že se není čeho obávat. J.

 

ReklamaREKLAMA

Chci mít zde reklamu...

 

Počasí ve ZlíněPOČASÍ VE ZLÍNĚ

DNES počasí ZÍTRA počasí

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2015 | Code by PCHweb