RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Téma: Co vám ve ZlĂ­nÄ› chybĂ­

janinav (Zlín), 11.02.2007, 18:45:54

V posledních dnech jsem byla ve dvou zařízeních vyzvána k vyplnění dotazníku, majícího za úkol připravit podklady pro komunitní plánování sociálních služeb ve Zlíně. Zamyslela jsem se nad tím, zda ve Zlíně vůbec chybí nějaká služba, která by měla významný přínos pro rodiny s dětmi a napadly mě hned dvě věci. V krajském městě Zlín je pouze jedno větší mateřské centrum s celodenním programem - a to celkem dost vzdálené ze středu města (přece jenom dojet s kočárkem přeplněným trolejbusem ze Zlína do Malenovic dá někdy zabrat) a naprosto chybí nízkoprahové rodinné zařízení, které by fungovalo třeba v omezeném rozsahu i přes víkendy. Podporu by zasloužily i vzdělávací činnosti v oblastech rodinný i profesních kompetencí rodičů s malými dětmi, za úvahu by stálo i zavedení nabídky alternativního školství ve Zlíně. Jenže znáte to - musí být vůle ze strany vedení města, kraje a zároveň se musí objevit tým nadšenců, který se pustí do této, ne vždy vděčné práce.

A co chybí ve Zlíně vám?

 


Pokud chcete vkládat příspěvky, musíte být zaregistrovaní a přihlášení.


iva (Zlín-Lužkovice), 25.01.2010 - 07:58:52
Golforama již není, majitelé si otevřeli posezení U Dinosaura, ale mají v plánu otevřít minigolf (pravděpodobně nekrytý), takže se máme na co těšit. A jinak Galaxie na Vršavě.

Misa (Zlín - město), 03.11.2009 - 23:51:02
Rády bych oživila toto téma - za ty dva roky se mnohé změnilo - zrušili nám mateřské centrum v Malenovicích, za to se rozšiřuje Beruška, Nekky, přibyla Golforama a nedávno herna Lakne...nicméně pořád mi tu chybí projekt podobný kavárně Slunečnice - ovšem v centru Zlína. Chtělo by to nějakou pořádnou cukrárničku nebo kavárničku s dětským koutkem, kde se dá i s dětmi a kočárkem dobře odpočinout. Ale opravdu v centru Zlína.

janinav (Zlín), 05.10.2007 - 18:04:35
Koukám, že během půl roku nám tady přibylo Montessori centrum i Dětské centrum Beruška. A další projekty se chystají.. Paráda, jen tak dále..

renislava (Zlín-Malenovice), 23.04.2007 - 20:40:04
Ve Zlíně mi chybí dětská hřiště ,která by byla nějak ohrazená a měla přikrytá pískoviště-aby tam nekakakli pejsci a kočičky...

MisaS (Zlín - město), 05.03.2007 - 23:03:11
Souhlasím, cesta do mateřského centra v Malenovicích je děsná - tedy MHD. Takže pokud člověk nemá vlastní auto, je to pro něj horší...ve Zlíně bych si představovala nějaký velký dům, ve kterém by se daly děti kdykoliv pohlídat, součástí by byla restaurace nebo aspoň kavárna s dětským koutkem, možnosti kroužků, dále např. kadeřnictví, kosmetika pro maminky atd. Třeba se někdo někdy odhodlá a něco takového vymyslí. Myslím, že spousta mamin by to rozhodně uvítala :-)

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb