PŘIHLASTE SE, DISKUTUJTE A INZERUJTE

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Dobrý den, dnes je 24. 3. 2019, svátek má , zítra

Rodinavezline.cz | DISKUZE


RODINAVEZLINE.CZ> VEŘEJNÉ FÓRUM > DISKUZE

Téma: Jak se vám cestuje zlĂ­nskou MHD

Misa (Zlín - město), 12.11.2009, 23:37:12
Ahoj všichni. Ráda bych slyšela vaše zkušenosti a názory k cestování zlínskou MHD s kočárkem. Dnes jsem totiž byla v trolejbusu svědkem hádky. Byly zde čtyři kočárky (jeden v uličce) a jedné z cestujících to očividně dosti vadilo a dávala to maminkám najevo. Dialog se strhl v hádku, bylo to nepříjemné. Jakou máte vy zkušenost s cestováním s kočárkem v trolejbusu? Když se tak zamyslím, já chodím raději pěšky, než bych se pořád někoho doprošovala o pomoc...ale na druhou stranu, je to tak dobře? Jak si myslíte, že by se měli lidé chovat (my maminky taky) a je nesprávné (dle paní ano), když řidič pustí do trolejbusu více než dva kočárky?

Pokud chcete vkládat příspěvky, musíte být zaregistrovaní a přihlášení.


iva (Zlín-Lužkovice), 20.01.2010 - 14:21:46
Ahoj, jsem ráda za rozšíření linky č. 11 do Lužkovic, hodně nyní využívám. Jen si musím zvykat na přeplněné spoje, cestou přistupuje ve Zlíně dost lidí někdy, ve vlaku je to pohodlnější, jen zrušili některé námi využívané spoje.

monaz (Otrokovice), 06.01.2010 - 15:25:43
ahoj, když jsem dřív mhd jezdila, nosila často malého v šátku, a téměř vždy mě někdo pustil. teď když už jedu do zlína tak autem, protože já nemám ráda jak se tam na mě ti lidé lepí, když je trolejbus nacpaný, a je to pro mě pohodlnější a rychlejší. sem tam jezdím u nás MHD (autobusem) a tam jsou bezbariérové přístupy, takže nemám problém:-)

Renule (Zlín 4), 05.01.2010 - 21:10:28
musím se teda přiznat že já mám jen dobré zkušenosti, zatím mi vždy ochotně pomohli cestující aniž bych se musela prosit o pomoc..... asi máme lehký kočár:-)))

Aja (Zlín), 01.12.2009 - 13:29:56
Ahoj holky, takže... Za těch asi 7 let, co jsem ve Zlíně, jsem si nepořídila ani kartičku na MHD. Chodím pěšky, chodila jsem bez kočárku, můžu i s kočárkem, že. Ale jízdenku "pro jistotu" nosím. Takže onehdy jsem klusala od pediatra, kde jsme byly na dvanáct a že se teda svezem, jednak, aby mi malá neusnula a ať se taky může naobědvat. Ale k věci - při vystupování mne sprdla paní, že zabírám půl trolejbusu... Problém byl ovšem v tom, že už jsem opravdu měla kočárek natočený ke dveřím, jak jsme dojížděli k zastávce, ale ona paní se ještě kolem něho protlačila, aby mohla vystoupit o vteřinu dřív... Tak nevím. A celkem se mi zdá, že z kočárků moc lidi nadšení nejsou...

lagarta (Zlín - město), 14.11.2009 - 13:50:57
Miso, lidé mě pouští sednout, to se mi třeba s břichem až tak nestávalo. Raději stojím a držím se oběma rukama. Při jízdě vyrovnávám váhu, nohy mám mírně pokrčené. Myslím, že je to bezpečné, i sedět se dá v pohodě. Jestli byla paní vyčerpaná, je jedno. I když jsem po práci vyčerpaná, nezačnu přece v MHD řvát na první oběť, co mám po ruce :-).

Misa (Zlín - město), 13.11.2009 - 23:44:55
To je dobrý nápad, ten šátek, ale pustí tě někdo sednout? Nevím, zda je to bezpečné...jinak ten trolejbus byl ten nový dlouhý kloubák. Takže místo tam bylo, nebyl nijak nacpaný. Paní se prostě jen musela trochu "vyhnout". Nejvíc mě dostalo, jakým způsobem spolu dotyčné hovořily - žádná vybíravá slova. Ale kdo ví, jak byly po celém dni vyčerpané...možná. Jen jsem zapřemýšlela, jestli se lidé v takovýchto případech dokáží vůbec bavit slušně.

lagarta (Zlín - město), 13.11.2009 - 11:43:57
Už jsem si cestování s kočárkem užila dost a jsem ráda, že to mám za sebou. Víc kočárků v trolejbuse mi nevadí. Tohle je na řidiči, maminka s kočárkem má stejný nárok na přepravu jako dotyčná cestující. I když teda čtyři kočárky na jeden trolejbus je dost. Pamatuji, kdy jsem se dřív s kočárkem ani do MHD nedostala a raději jsem chodila pěšky nebo s malou v náručí. U nejmladší kočárek nemáme vůbec a vyrážíme jen se šátkem :-).

 

ReklamaREKLAMA

Chci mít zde reklamu...

 

Počasí ve ZlíněPOČASÍ VE ZLÍNĚ

DNES počasí ZÍTRA počasí

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2015 | Code by PCHweb