PŘIHLASTE SE, DISKUTUJTE A INZERUJTE

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Dobrý den, dnes je 24. 3. 2019, svátek má , zítra

Rodinavezline.cz | DISKUZE


RODINAVEZLINE.CZ> VEŘEJNÉ FÓRUM > DISKUZE

Téma: Porod doma ano ÄŤi ne

Vera (Zlín - Jižní svahy), 12.01.2011, 22:35:47
Chci se vás všech zeptat, jak se díváte na tuto problematiku. K diskuzi mně inspirovala zpráva na aktuálně.cz /máme článek v odkazech/. Díky za vyjádření...

Pokud chcete vkládat příspěvky, musíte být zaregistrovaní a přihlášení.


evisia (Zlín - Jižní Svahy), 11.10.2011 - 22:17:07
Porod doma si nedokážu vůbec představit a měla bych z toho strach. I když jsem měla porod v pohodě, vcelku rychlý a bez komplikací, byla jsem ráda, že jsem v porodnici pod dohledem - prostě pro sichr. Taky jsem po porodu byla první dva dny dost unavená, první noc a část dalšího dne jsem měla problém si vůbec dojít sama na záchod (málem jsem sebou několikrát sekla), takže jsem byla ráda, že můžu jen ležet a kojit a o nic se nestarat. (a už vůbec bych nechtěla po sobě uklízet ten "svinčík" :-))

janinav (Zlín), 27.01.2011 - 18:27:19
Moje kamarádka rodila před měsícem doma své druhé dítě. U sebe měla dulu, porodní asistentku a manžela. Úžasný zážitek oproti prvnímu porodu v nemocnici. Tak nevím. Ale je to asi pro silné povahy, to jo:))

moni7 (Zlín-JS), 24.01.2011 - 12:32:20
Mám za sebou zatím jeden porod v porodnici a nemám žádnou špatnou zkušenost z porodu. Nebyly žádné komplikace takže by i při porodu doma proběhlo vše v pořádku. Už tak z porodu má spousta maminek strach, ale pokud je v nemocnici nemusí se starat o to, co kdyby náhodou nebylo vše v poořádku...po ruce je odborná pomoc - v domácím prostředí není. Proto nejsem zastánce domácích porodů.

iva (Zlín-Lužkovice), 18.01.2011 - 17:30:25
Ze svých 4 porodů, když se ohlédnu zpětně, bych porodila doma jen svou prvorozenou dceru, u ostatních bych potřebovala zodpovědnou osobu, i když to většinou byla porodní asistentka, ale dvakrát byl u porodu přímo i doktor.

Misa (Zlín - město), 18.01.2011 - 13:43:13
No, Věruš, sice mám kolem sebe pár lidí, kteří říkají, že je to úžasné a super, jenže se opravdu bojím, kdyby byly nějaké komplikace, že se to nemusí zvládnout. Takže nevím, zda bych pak při porodu doma byla doopravdy klidnější...jestli ještě bude někdy nějaké dítko, asi zůstanu u klasického porodu v porodnici. Spíše se mi líbí důkladná příprava porodního plánu, když si matka i v porodnici je schopná ten porod trochu vést, protože je připravená. I když ne vždy je to lehké.

 

ReklamaREKLAMA

Chci mít zde reklamu...

 

Počasí ve ZlíněPOČASÍ VE ZLÍNĚ

DNES počasí ZÍTRA počasí

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2015 | Code by PCHweb