PŘIHLASTE SE, DISKUTUJTE A INZERUJTE

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Dobrý den, dnes je 25. 6. 2018, svátek má , zítra

Rodinavezline.cz | PROCHÁZKY, VÝLETY - MUDr. Gavendová Iva


RODINAVEZLINE.CZ> VOLNÝ ČAS > PROCHÁZKY, VÝLETY

Biofarma Juré – tip na hezký výlet či procházku s rodinou

Vloženo: 13.12.2010, 21:44:48 od Misa

 

Vzdálenost od Zlína:
7 km

Časová náročnost:

Je fajn si na výlet nechat více času - celé dopoledne a pak můžete zakončit procházku obědem na farmě, nebo zde můžete strávit i celý den.

- - -- - -


Náročnost trasy:

Cesta k biofarmě je do kopce, s kočárkem trochu krkolomná, ale dá se. Když to zvládnete, určitě pak nebudete litovat :-) V létě se dá přijet autem až téměř k farmě, v zimě spíše ne.


Zajímavosti po cestě a další tipy pro rodiče:

Pokud máte rádi přírodu, klid, venkovské prostředí a rádi chodíte na rodinné výlety, máme pro Vás další tip. Kousek za Zlínem v Lůžkovicích na kopci Juré můžete navštívit rodinnou biofarmu manželů Vránových.
- - -Na farmě se můžete s dětmi podívat na různá zvířata, která manželé Vránovi chovají – kozy, slepice, krůty, kočky,
2 bernardýni a 1 brakýř. Majitelé biofarmy se zaměřují především na chov skotu a ovcí. Také můžete ochutnat biopotraviny a zakoupit různé bio produkty: čaje, mýdla, kosmetiku, biopotraviny (maso, ovoce,...) a jiné.
Součástí farmy je také Hospůdka na Jurém, která je otevřená převážně o víkendu. Můžete se zde občerstvit
a dát si např. domácí chleba se sádlem a cibulí, nebo nějakou jinou specialitu z místní domácí kuchyně. Venku je zastřešené venkovní posezení, pískoviště a hračky pro děti, možnost nakrmit zvířata.
V okolí biofarmy je mnoho orné půdy, kde manželé Vránovi pěstují oves a pohanku. Také je tu spousta ovocných stromů. Všechny nabízené produkty mají certifikaci a logo ekologického zemědělství. Na podzim můžete využít okolí farmy k houbaření, cyklistice, turistice, nebo si něco dobrého ugrilovat (po domluvě).
Myslím, že hodně rodičů vede děti ke zdravé výživě, je dobré jim ukázat a říci, kolik práce dá např. vypěstovat obilí na chléb, či jak se starat o kozy či slepice, což v dnešní době
a obzvlášť ve městě, většinou nevidí a nezažijí. Internetové stránky biofarmy, kde naleznete další informace: www.biofarmajure.cz

 

Procházky, výlety - obrázek Procházky, výlety - obrázek Procházky, výlety - obrázek

ReklamaREKLAMA

Chci mít zde reklamu...

- - -

 

 

 

Počasí ve ZlíněPOČASÍ VE ZLÍNĚ

DNES počasí ZÍTRA počasí

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2015 | Code by PCHweb