PŘIHLASTE SE, DISKUTUJTE A INZERUJTE

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Dobrý den, dnes je 25. 6. 2018, svátek má , zítra

Rodinavezline.cz | PROCHÁZKY, VÝLETY - MUDr. Kracík Miroslav


RODINAVEZLINE.CZ> VOLNÝ ČAS > PROCHÁZKY, VÝLETY

Bukový les na Mladcové a schody do nebe - kouzelná příroda co by kamenem dohodil.

Vloženo: 17.03.2012, 11:03:15 od MisaS

 

Vzdálenost od Zlína:
0 km

Časová náročnost:

Procházka Vám zabere asi dvě hodinky, ale klidně můžete jít i na celé odpoledne. Podle toho, kolik krás přírody budete chtít prozkoumat.

Náročnost trasy:

Jde o trasu lesem, ale s golfkami se to dá, pokud není mokro. Kromě velkého kopce, na kterém jsou ony zmiňované Schody do nebe.

Zajímavosti po cestě a další tipy pro rodiče:

Mám pro Vás tip na hezkou procházku na Mladcové. Vyrazit můžete přímo ze Zlína, z konečné autobusu MHD č. 32, nebo s mladšími dětmi je lépe vyjet autem až ke hřbitovu na Mladcové a tam zaparkovat. Odtud se dáte vlevo po užší asfaltové cestě. Projdete kolem několika zahrádek a uvidíte cestu do lesa, po které se vydáte.

- - -- - -- - -
Bukový les na Mladcové je krásný ve všech ročních obdobích. Např. na podzim kromě listí potkáte cestou tímto bukovým lesem plno žaludů, bukvic a proutků různých tvarů. Občas objevíte také uřezaný pařez, na který děti velmi rády vylézají, větší kámen, nebo menší "skálu". Uprostřed lesa se na kopečku tyčí opravdové "Schody do nebe" vytesané do slepencové skály, ze kterých je pěkný výhled jak do lesa, tak do vzdálenější krajiny. S dětmi můžete nasbírat lesní plody a pak si z nich doma něco pěkného vytvořit. Na jaře zase v lese potkáte spoustu drobných zvířátek, možná narazíte i na mraveniště :-) Jo a taky se tu pěkně hraje hra na Škatule škatule hejbejte se, nebo Nálety :-)

- - -- - -

(str)

 

ReklamaREKLAMA

Chci mít zde reklamu...

- - -

 

 

 

Počasí ve ZlíněPOČASÍ VE ZLÍNĚ

DNES počasí ZÍTRA počasí

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2015 | Code by PCHweb