RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Inspiraci pro trávení volného času dětí a mládeže získáte na 14. ročníku Bambiriády ve Zlíně.

Inspiraci pro trávení volného času dětí a mládeže získáte na 14. ročníku Bambiriády ve Zlíně.

 

Ve dnech 24. - 26. května 2012 se ve Zlíně koná další ročník Bambiriády. Jedná se o aktivní prezentaci občanských sdružení dětí a mládeže a středisek volného času. Díky této akce mají každoročně tisíce dětí a mladých lidí možnost si vybrat volnočasovou aktivitu. Probíhá již 14. rokem v několika městech České republiky.

Bambiriáda 2012 se ponese v duchu motta „Nadšení a zkušenost", které se pojí k Evropskému roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity.

Zlínská Bambiriáda proběhne na náměstí Míru a jeho blízkém okolí. Návštěvníci se mohou těšit na Stanové městečko, ve kterém se představí přihlášené volnočasové organizace. Na pódiu se vystřídá kolem 25 dětských a mládežnických souborů a skupin různých uměleckých směrů - sportovních, tanečních, hudebních, divadelních. Zájemci si budou moci vyzkoušet horolezeckou zeď, U-rampu, žonglování, street parkour. V rámci doprovodného programu se uskuteční Koloběžkiáda, EŠEA (šifrovací hra), Divadelní a hudební festival.

Energetická společnost E.ON již několikátým rokem podporuje přehlídku dětských a mládežnických sdružení. Ve svém stánku pro návštěvníky bude připravena vědomostní hra o energetice, takové „energetické" Člověče, nezlob se. Ten, kdo svoji figurku přes několik úskalí dotazů na téma šetření energií dostane do cíle, bude odměněn malých dárkem. Pro ty technicky zdatnější bude připravena stolní hra „Boffin 100", která nabízí možnosti sestavení sta projektů, např. rádio, větrák, siréna, lampička atd. Do Zlína přijede v sobotu 26. května navíc také E.ON Energy truck se speciálním programem, kde bude představena hra MisePlus+, ti odvážnější se budou moci ihned stát agentem a zachránit zemi před Energožrouty.
Bude představen také projekt Energie pro děti ( např. Malá energetická akademie), který přispívá k smysluplnému využití volného času dětí a mládeže.

Všichni účastníci Bambiriády obdrží při vstupu na náměstí Bambiriádní vstupenku. Díky ní získají jejich majitelé navíc volný vstup do Muzea jihovýchodní Moravy během všech třech dní trvání Bambiriády .Také se zdarma jejich držitelé dostanou v pátek 25. května od 19 do 23 hodin na Nealkodiskotéku, kterou pořádá Salesiánský klub mládeže ve Zlíně na Jižních Svazích.

Koordinátorem zlínské Bambiriády je SPEKTRUM - Krajská rada dětí a mládeže Zlínského kraje.

Vstup na Bambiriádu je zdarma.

(tic)

 

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb