RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Logická olympiáda pořádaná Mensou ČR

Logická olympiáda pořádaná Mensou ČR

Logická olympiáda 2012

Vážení,
rádi bychom Vás pozvali k účasti v soutěži Logická olympiáda pořádané Mensou ČR.

Tato soutěž je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného logického uvažování a pohotového rozhodování.

Soutěží se ve třech kategoriích:

v kategorii A: žáci prvního stupně ZŠ

v kategorii B: žáci druhého stupně ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií

v kategorii C: studenti denního studia SŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázii.

Maximální věk soutěžícího je omezen na 20 let.
KAŽDÝ soutěžící se musí registrovat na www.logickaolympiada.cz. Registrace z minulých let nejsou platné! Pouze se svým emailem totiž může vyplnit online test nominačního kola.

Registrace škol i soutěžících je možná už od 1. srpna a končí 30. září 2012.

Soutěž probíhá ve třech kolech. Nominační kolo proběhne online - soutěžící se mohou připojit ve škole, doma, v knihovnách, zkrátka kdekoliv.

Nominační kolo pro kategorii A: žáci prvního stupně ZŠ proběhne ve dnech 1. - 7. října 2012, pro kategorii B: žáci druhého stupně ZŠ proběhne ve dnech 8. - 14. října 2012, a pro kategorii C: studenti SŠ proběhne ve dnech 15. - 21. října 2012.
Krajská kola se uskuteční v pátek 2. listopadu 2012 v krajských městech a nejúspěšnější řešitelé postoupí do celorepublikového finále, které se bude konat 26. listopadu 2012.

Generálním partnerem Logické olympiády 2012 je Nadace THE KELLNER FAMILY FOUNDATION a OPEN GATE - gymnázium a základní škola. Logická olympiáda 2012 je realizovaná s podporou Nadace OKD.

Více informací o soutěži naleznete na www.logickaolympiada.cz. V případě jakýchkoliv dotazů se na nás prosím neváhejte obrátit na zlinskykraj@logickaolympiada.cz.

Přeji Vám v soutěži mnoho úspěchů.

S pozdravem

 

Ing. Tomáš Blumenstein - Předseda Mensy ČR

Lenka Stodůlková - Předsedkyně místní skupiny Zlín   lenka.stodulkova@mensa.cz

Jana Šindelářová - Organizátorka krajského kola LO

 

Mensa je mezinárodní organizace sdružující lidi s IQ mezi horními dvěma procenty populace a má přes 100 000 členů ve sto zemích světa. Mensa ČR nabízí svým 2000 členům i veřejnosti intelektuální stimulaci prostřednictvím zájmových skupin, místních i celostátních setkání, přednášek, exkurzí, a především přátelského prostředí. Mensa ČR vydává časopis, je zřizovatelem gymnázia pro nadané děti, podporuje rozvoj nadaných dětí po celé republice a provádí testování IQ veřejnosti.

Zdroj: www.logickaolympiada.cz

/har/

 

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb