RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Dobrovolníci v celé ČR budou pomáhat i v rámci projektu 72 hodin!

Dobrovolníci v celé ČR budou pomáhat i v rámci projektu 72 hodin!

Projekt 72 hodin - znamená 3 x 24 hodin - tři dny dobrovolnických aktivit po celé ČR. Proběhne ve dnech 12. - 14. října 2012. Během této doby se zapojení mladí dobrovolníci pustí do takových aktivit, o kterých jsou přesvědčeni, že mohou pomoci - ať již lidem ve svém okolí nebo přírodě a životnímu prostředí. Za projektem 72 hodin - Ruku na to! v České republice stojí Česká rada dětí a mládeže.

Jednotlivé aktivity v rámci projektu mohou trvat celé tři dny nebo i několik hodin. Velikost dobrovolnické skupiny není omezena svým počtem, nezbytná je účast alespoň jedné osoby starší 18 let. Projekt je otevřen každému mladému člověku, nemusí být členem žádné organizace. Přihlášení svého projektu probíhá na webových stránkách www.72hodin.cz. Na těchto stránkách se dobrovolníci mohou inspirovat ostatními již přihlášenými projekty.

Projektu se účastní také partnerské organizace. Jsou to neziskové organizace, které informují a motivují své členy i ostatní zájemce k zapojení se do projektu a koordinují jejich projekt. SPEKTRUM - Krajská rada dětí a mládeže Zlínského kraje je jedním z partnerů a o projektu 72 hodin informovala letos prostřednictvím Bambiriády 2012.
Projekt úspěšně probíhá v zahraničí více než 10 let. V letošním roce probíhá také na Slovensku, v Maďarsku, v Bosně a Hercegovině a ve Slovinsku. I tam mohou čeští dobrovolníci v rámci projektu vycestovat a pomáhat.

 

(tic)

 

 

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb