RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Společnost Aktivně životem nabízí pěstounům bezplatné vzdělávání.

Společnost Aktivně životem nabízí pěstounům bezplatné vzdělávání.

Společnost Aktivně životem o.p.s. bude od ledna 2013 realizovat ve Zlíně vzdělávací aktivity v rámci projektu I pěstouni potřebují pomoc. Projekt je určen pro pěstouny a všechny aktivity jsou pro účastníky zdarma.

V rámci projektu budou realizovány tyto kurzy:

Motivační kurzy:

Osobnostní rozvoj (dvoudenní kurz 31.1-1.2.2013) - obsahuje příčiny a projevy stresu, stresové faktory, emoční inteligenci, sebepoznání
Psychosociální dovednosti (dvoudenní kurz 6.-7.2.2013) - obsahuje informace o psychohygieně, syndromu vyhoření, sebepoznání
Správný projev a prezentace (dvoudenní kurz 23.-24.2.2013) - obsahuje komunikační dovednosti a nástroje, asertivní jednání, řešení konfliktů a sporů, správná prezentace
Slučitelnost rodiny a zaměstnání aneb co se změní (dvoudenní kurz) - obsahuje metody aktivního naslouchání, řešení konfliktů v rodině, time management

Aktivizační kurzy:

Komunikace a vyjednávání ve vztahu k zaměstnavateli (dvoudenní kurz) - pomoc při sestavení profesního životopisu, motivačního dopisu, individuální poradenství v oblasti hledání práce, podpora při přípravě na pracovní pohovor nebo výběrové řízení (praktické ukázky)
Jak si udržet zaměstnání (jednodenní kurz) - zásady týmové spolupráce, asertivní jednání, komunikační dovednosti
Situace na trhu práce (jednodenní kurz) - informuje o tom, kde hledat práci, jakým způsobem, jaké pozice jsou žádané a proč, koho oslovovat atd.
Pracovně právní vztahy (jednodenní kurz) - obsahuje základy pracovního práva, úskalí jednotlivých právních aktů, práva a povinnosti zaměstnance a zaměstnavatele

Počítačové kurzy:

- MS Word I., II., MS Excel I., II., Internet (celkem 6 dní)

BILANČNÍ A PRACOVNÍ DIAGNOSTIKA - účastníci projdou písemným testem, na jehož základě provede psycholog odborný rozbor. Po pohovoru s účastníkem pak psycholog zhodnotí jejich možnosti, navrhne uplatnění na trhu práce a předá písemné výsledky každému jednotlivci.

REKVALIFIKAČNÍ KURZY - poskytneme takové rekvalifikační kurzy, které jsou poptávané z řad zaměstnavatelů a které povedou ke zvýšení kvalifikace a uplatnění dané osoby na trhu práce. Jsou to např. pečovatel/-ka, pracovník/-ce v sociálních službách.

Dále budou následovat kurzy:

Psychohygiena v práci,

Prevence syndromu vyhoření,

Práce s emocemi v pomáhajících profesích,

Přiměřené sebepoznání, hranice v pomáhajících profesích

Všechny výše zmíněné vzdělávací kurzy budou probíhat ve Zlíně (IH Moskva, nám. Práce 2512). Jeden z kurzů bude pořádán výjezdní formou - tzn. mimo uvedené místo konání (v tomto případě je hrazeno ubytování, stravné, doprava a hlídání dětí).

Vybraným absolventům kurzů pak BUDE ZPROSTŘEDKOVÁNO ZAMĚSTNÁNÍ.

Všechny nabízené aktivity v rámci projektu jsou bezplatné.

V případě, že Vás tato nabídka zaujala a máte zájem o zapojení se do projektu, kontaktujte paní Pavlínu Vackovou na telefonu 734 244 446, nebo prostřednictvím emailu pavlina.vackova@aktivnezivotem.cz.

Partnerem projektu je AKROPOLIS, o.s. - nestátní nezisková organizace z Uherského Hradiště, jejímž posláním je poskytnout rodičům s malými dětmi a lidem pečujícím o osobu blízkou možnost aktivního využití volného času a možnost dalšího vzdělání.

Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR v rámci projektu „I pěstouni potřebují pomoc".

- - -

(str)

 

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb