RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Zlín má novou třídu školky. Vznikla prostorách školy na Podhoří.

Zlín má novou třídu školky. Vznikla prostorách školy na Podhoří.

Zlín - Kapacita míst ve školkách zřizovaných městem Zlínem se rozrostla o dalších 28 míst. Nová třída vznikla díky přestavbě vybraných prostor ZŠ na ulici M. Alše na Podhoří.
Jednotřídní mateřskou školu, která je odloučeným pracovištěm MŠ Slínová, tvoří denní místnost, lehárna, sociální zařízení pro děti se sprchou a šatna. Vybudována byla i přípravna jídel a zázemí pro zaměstnance.
Původní prostory bylo nutné pro potřeby školky stavebně upravit. "Došlo k vybourání stávajících příček a postavení nových, stejně jsme postupovali i u podlah. V nynější denní místnosti jsme snižovali parapet a měnili okna. Nové jsou také omítky, ústřední vytápění, rozvody, elektrozařízení a rozvody vody a kanalizace," vyjmenoval nejzásadnější změny primátor Miroslav Adámek, do jehož kompetencí spadá Odbor školství magistrátu.
Přestavba pavilonu základní školy v novou třídu pro předškoláky se uskutečnila od listopadu loňského roku do konce ledna. Náklady hradilo ze svého rozpočtu město. "Dosáhly výše tří milionů korun bez DPH," sdělil Petr Hloušek z Odboru realizace investičních akcí magistrátu.
Město Zlín zřizuje celkem 24 mateřských škol s celkovou kapacitou přes 2 300 míst. Letos vzniknou další dvě třídy a to v rámci přestavby MŠ Slínová. Nabídnou dalších 56 míst, do školky tak od září příštího roku bude moci chodit 112 dětí. Předpokládané náklady na rekonstrukci jsou cca 24 a půl milionu korun.
Navyšováním počtu míst ve školkách město řeší současnou vysokou poptávku po nich. "Ta je nyní na vrcholu, proto je nutné, abychom kapacity našich zařízení pro děti předškolního věku navyšovali. Po dokončení rekonstrukce MŠ Slínová by už měl počet míst v našich školkách dostačující," předpokládá Miroslav Adámek.

Zdroj: www.zlin.eu

(str)

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb