RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Do Velkých Karlovic opět míří milovníci koní, na Formanském dni zahrají Buty i Čechomor

Do Velkých Karlovic opět míří milovníci koní, na Formanském dni zahrají Buty i Čechomor

 

Malebné Velké Karlovice se opět chystají na oblíbený Formanský den, který se letos uskuteční v sobotu 13. července. V jezdeckém areálu Valencio-Holčák čeká na návštěvníky třináct formanských a jezdeckých disciplín, večerní koncerty skupin BUTY a ČECHOMOR, ukázka autoveteránů, lety vrtulníkem a další program pro celou rodinu. Jedná se už o 29. ročník populární akce, na kterou se pravidelně sjíždějí lidé z České republiky i Slovenska.

"V letošním roce jsme opět rozšířili program a termín posunuli z neděle na sobotu, aby si lidé mohli v klidu vychutnat i večerní koncerty. Pro návštěvníky také speciálně vypravíme historický parní vlak, který vyrazí z Valašského Meziříčí a přijede až do Karlovic na nádraží jen pár kroků od areálu. Jeho jízdní řád můžete najít na našich stránkách. Zpátky pak mohou lidé jet i později vlaky Českých drah nebo zvláštním půlnočním spojem, který jsme domluvili," říká jeden z organizátorů akce a zároveň majitel stáje Red Rebels, Rostislav Hanák.

Třináct koňských disciplín i vítězové Derby

V rámci formanského programu, který sestavovali karlovští dostihoví trenéři František a Radek Holčákovi, se diváci mohou těšit na třináct různých ukázek koňských disciplín jako je tradiční soutěž vozatajských spřežení, ruská akrobacie na cválajícím koni zvaná džigitovka, western show, drezura, přehlídka chladnokrevníků a krásného plemene fríského koně nebo například exhibice dostihových šampionů. Předvede se tak vítěz Trojkoruny Age of Jape, kterého letos možná uvidíme i na Velké pardubické steeplechase nebo Mister Aviation, jenž před několika dny vyběhl Františku Holčákovi rekord v podobě sedmého triumfu v Derby, našem nejprestižnějším rovinovém dostihu. Po skončení jezdecké části zahraje na valašskou notu cimbálová muzika Vincůch a pak už vystoupí hlavní hvězdy večera. Skupina Čechomor chystá dlouhý koncert v té nejsilnější sestavě a ostravští BUTY zase všechny své velké hity i písně z posledního alba.

Doprovodný program pro celou rodinu

Bohatý je také doprovodný program Formanského dne. "Předvedou se vozy Bugatti a další autoveteráni ze zlínského Musea Alosie Samohýla. V případě příznivého počasí chystáme vzlety horkovzdušným balonem na laně a nedaleko areálu bude mít heliport vrtulník, který zájemcům ukáže krásy Beskyd od Velkých Karlovic až po Vsetín. Nebudou chybět ani poníci pro děti, stánky tradičních řemesel nebo soutěž o pobyt v místním wellness hotelu a VIP lístky na Velkou pardubickou. Úplně na závěr také odpálíme velký ohňostroj," vypočítává další lákadla Rostislav Hanák.

29. Formanský den ve Velkých Karlovicích začíná v pravé poledne v sobotu 13. července 2013. Více se dovzíte na webových stránkách akce www.formanskyden.cz.

 

- - -

(tic)

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb