RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Nová MŠ Slínová: více míst, modernější zázemí, krásná zahrada.

Nová MŠ Slínová: více míst, modernější zázemí, krásná zahrada.

Zlín - Dvakrát vyšší kapacita míst pro děti, vlídné prostředí, modernizované zázemí. Zásadní změny má za sebou Mateřská škola na ulicí Slínová. Slavnostně otevřena byla právě dnes.
Díky přístavbě nyní školka nabízí 112 míst pro děti, původně ji mohlo navštěvovat pouze 56 předškoláků. "Nově vzniklá místa jsme hned obsadili, takže počet dětí, které původně nebyly do městských zařízení přijaty, se zásadně snížil," těší primátora Miroslava Adámka, do jehož kompetencí školství patří.
Celý objekt mateřské školy byl také zásadním způsobem zrekonstruován. Nové místo i vybavení má kuchyně, zařízení splňuje nejpřísnější požadavky hygieny. Proměnou prošla i zahrada. Děti i učitelky mohou využívat přistíněnou terasu nebo amfiteátr, který je vhodný pro hraní divadla nebo skupinové čtení a navíc je vybaven kreslícími tabulemi na stěnách. K dispozici je také víceúčelová plocha pro nejrůznější pohybové aktivity. "Dolní polovina zahrady byla doplněna o řadu hracích prvků, třeba bezpečné hnízdo, houpací lano či houpací síť. A stávající houpadlo prošlo opravou. Dominantu tohoto celého prostoru je zajímavá lanová konstrukce, jde o takzvané pirátské hnízdo," popsal hlavní změny v zahradě Petr Hloušek z Odboru realizace investičních akcí magistrátu.
Celkové náklady na modernizaci MŠ Slínová, která slouží dětem už od roku 1976, dosáhly výše cca 25 milionů korun, investorem bylo město. Práce se uskutečnily od října loňského roku do letošního července, interiéry byly vybaveny během letních prázdnin. "Tahle investice rozhodně měla smysl, školka je nyní krásná a děti i zaměstnanci se v ní budou cítit velmi dobře," nepochybuje Miroslav Adámek.
Pod MŠ Slínová patří i třída, která je od února letošního roku zřízená jako odloučené pracoviště v prostorách ZŠ M. Alše na Podhoří. Kapacitu má 28 míst.
Rekonstrukce a rozšíření kapacity školky na ulici Slínová je jen jednou ze změn, ke kterým došlo během léta ve školských zařízeních zřizovaných městem. Mezi ně patří například i regenerace zahrady MŠ na ulici Štefánikova. V tomto případě šlo o investici za více než 600 tisíc korun. Nové hřiště vyrostlo během léta na zahradě Mateřské školy na ulici Milíčova v Malenovicích. Je vybaveno jako jedno z prvních v České republice prvky 3D programu pro děti od tří do šesti let. Díky sponzorům náklady pro město nepřevýšily částku 400 tisíc korun.

Zdroj: www.zlin.eu (TZ)

(str)

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb