RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Chystá se 4. ročník Mikulášské jízdy - Mikuláši budou jezdit v trolejbusech tuto sobotu.

Chystá se 4. ročník Mikulášské jízdy - Mikuláši budou jezdit v trolejbusech tuto sobotu.

Letošní mikulášské autobusy Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice budou projíždět ulicemi Zlína, Otrokovic a Želechovic nad Dřevnicí v sobotu 7. prosince.

Po prvních třech úspěšných ročnících akce Mikulášská jízda připravuje Dopravní společnost Zlín - Otrokovice tento program i na letošní rok. V sobotu 7. prosince vyjedou potěšit zejména srdce dětí dva vyzdobené kloubové autobusy s Mikuláši, anděly i čerty.

Mikulášské autobusy vyjedou z vozovny v 8.45 hodin a se svým předvánočním programem zastaví postupně na točnách Jižní Svahy-Kocanda, Bartošova čtvrť, Příluky, Jižní Svahy-Středová, Sportovní hala, v Otrokovicích u Společenského domu a na náměstí 3. května a na návsi v Želechovicích. Poslední zastávku budou mít mikulášské autobusy v čase od 16 do 16.20 hodin na rekonstruovaném Mariánském náměstí ve Zlíně-Štípě. Celá trasa je dlouhá asi 90 kilometrů. Na každé konečné budou mít mikulášské autobusy přibližně půlhodinovou zastávku se zábavným venkovním programem a nadílkou pro děti. Návrat do vozovny je plánován zhruba na 17. hodinu. Přesný jízdní řád Mikulášské jízdy bude zveřejněn na internetových stránkách www.dszo.cz a na letácích ve vozidlech MHD. Mikulášské autobusy budou na své trase zastavovat na všech zastávkách a jízda s nimi bude bezplatná.
„Na rozdíl od minulých let budou mikulášské autobusy zastavovat na všech točnách jen jednou během celého dne. Nikam nepojedeme opakovaně. Letošní novinkou je zastávka ve Štípě," upřesnil vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

Na pořádání Mikulášské jízdy spolupracuje DSZO s Rádiem Zlín, Městským divadlem Zlín, s městem Zlínem, Otrokovicemi a obcí Želechovice nad Dřevnicí. Mikulášské autobusy budou ozvučeny, programem bude provázet moderátor z Rádia Zlín. Roucho svatého Mikuláše obleče herec MDZ.

Zdroj: DSZO - TZ

(str)

 

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb