RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


O víkendu proběhne Tříkrálová sbírka. Také na Zlínsku.

O víkendu proběhne Tříkrálová sbírka. Také na Zlínsku.

V regionu Zlínsko vyjdou králové do ulic měst a obcí v termínu 2. - 6. ledna 2014.

V sobotu 4. ledna 2014 můžete potkat v ulicích našeho města Kašpara, Melichara a Baltazara, kteří již tradičně obchází na začátku ledna ulice i domovy lidí. Těm, kdo jim otevřou, zazpívají písničku, označí dveře písmeny K+M+B a potěší je hezkým slovem. Díky tomuto koledování může každý, kdo chce, přispět do kasičky Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita Česká Republika. Peníze jako každý rok poputují na pomoc potřebným.

Ve Zlíně se v rámci Tříkrálové sbírky v sobotu 4. ledna uskuteční od 9 do 12 hodin také Tříkrálová polévka - možnost zakoupit si zabijačkové pochutiny. Akce se koná před kostelem na Jižních Svazích. Vybrané příspěvky poputují také do Tříkrálové sbírky.

V neděli 5. ledna se uskuteční na ČT1 Tříkrálový koncert.

V pondělí 6. ledna zakončí zlínská Charita sbírku společně s našimi občany přímo v centru města. Od 15.30 hodin proběhne setkání u jesliček v kostele sv. Filipa a Jakuba ve Zlíně. Následovat bude od 15.45 hodin průvod pastýřů, andílků, Tří králů a dalších postav na náměstí Míru, kde se uskuteční Živý Betlém, který připravila místní farnost. Poté společně se všemi přítomnými ukončíme vánoční dobu sfouknutím vánočního stromu.

Více informací o sbírce na www.trikralovasbirka.cz

(str)

 

 

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb