RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Informace pro rodiče: Ve Zlíně mohlo dojít k obtěžování školáka.

Informace pro rodiče: Ve Zlíně mohlo dojít k obtěžování školáka.

Zlín - Magistrát a městští strážníci se zabývají podezřením, že v blízkosti ZŠ Dřevnická mohlo dojít k obtěžování žáka první třídy. O případu byla informována také Policie ČR.
K obtěžování prvňáčka mělo dojít ve středu 8. ledna odpoledne u zastávky MHD Dukelská. Neznámý muž měl lákat chlapce k sobě do červeného vozu pod slibem, že mu ukáže koťátko. Školák ale lákání nepodlehl a nastoupil do trolejbusu. Se svým zážitkem se svěřil druhý den ve vyučování. "Tvrzení toho chlapce rozhodně nebereme na lehkou váhu. O možném nebezpečí jsme neprodleně informovali ředitele základních škol a školek, které zřizujeme. Zároveň jsme je požádali o to, aby děti informovali o tom, jak se chovat a komunikovat s neznámými lidmi," prohlásil náměstek primátora Ondřej Běták, do jehož kompetencí patří městská policie. "Případem se zabýváme. Na okolí školských zařízení se určitě zaměří při pochůzkách naši strážníci," uvedl Pavel Janík, zástupce ředitele Městské policie Zlín.
Podezřením na možné obtěžování dětí se Policie ČR a strážníci zabývali také v prosinci loňského roku. Tehdy k němu mělo dojít před základní školou na Havlíčkově nábřeží.

Zdroj: www.zlin.eu

(str)

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb