RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Zlínské muzeum ve čtvrtek přiblíží velikonoční řemesla i tradice.

Zlínské muzeum ve čtvrtek přiblíží velikonoční řemesla i tradice.

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně připravilo na čtvrtek 3. dubna velikonoční předvádění s názvem Daj matičko, daj vajíčko,... Akce se uskuteční v 5. podlaží budovy 14 továrního areálu od 9.00 hod a potrvá až do 17.00 hod. Návštěvníci se mohou těšit na velikonoční řemesla i drobný prodej.
Velikonoční předvádění je určeno hlavně dětem. Akce je každoročně velmi oblíbená mezi zlínskými školami a školkami, ale zváni jsou i rodiče s dětmi a ostatní široká veřejnost. „Letos v muzeu předvedou své umění téměř dvě desítky výrobců z celého Zlínského kraje. Návštěvníci si prohlédnou především nejrůznější zdobení kraslic. Mezi netradiční patří například kraslice vrtané, zdobené voskem a ruční malbou, ostrožskonovoveské-halúzkové, batikované, vykládané slámou, drátované, škrabané, skleněné nebo paličkované," řekla organizátorka akce a pracovnice Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně Hana Čubanová.
Dále se představí také výrobci slaměných ošatek a sušených vazeb ve skořápkách. Děti i dospělí budou moci obdivovat výrobu velikonočního vizovického pečiva nebo pletení tatarů (pomlázek) v podání pana Františka Zusky. K Velikonocům patří také tradiční perníčky. Většinu předváděných řemesel si budou moci návštěvníci i vyzkoušet.
Velikonoční předvádění je spojeno s drobným prodejem a vstupné je pro děti, seniory a studenty 15 korun a pro dospělé 25 korun. Děti do 6 let mají vstup zdarma, učitelský doprovod rovněž.

Zdroj: TZ 14|15 Baťův institut

(str)

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb