RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Zlaté jablko ve Zlíně se proměnilo ve vědecký park plný zajímavých hlavolamů, pokusů a aktivit.

Zlaté jablko ve Zlíně se proměnilo ve vědecký park plný zajímavých hlavolamů, pokusů a aktivit.

První letošní vzdělávací kontaktní expozice je určená všem malým i velkým návštěvníkům, kteří se nebojí žádné výzvy a rádi zapojí mozek. Akce potrvá až do 30. dubna.
Na rozdíl od ostatních výstav, kde není dovoleno se jednotlivých exponátů dotýkat, je to právě u této ve Zlatém jablku více než žádoucí. „Děti i dospělí si tak na vystavených modelech mohou ověřit svůj postřeh, zručnost a bystrost myšlení," uvádí ředitel centra Jiří Kratochvíl a dodává: „Celá expozice je totiž zpracována hravou formou a prezentuje řadu fyzikálních jevů, optické klamy, magnetismus a jiné zajímavé aktivity, kdy je v dětech podporována touha po nových vědomostech a poznatcích."
Součástí expozice jsou modely hlavolamů „Barevná pyramida", „Ježek v kleci", „Prolnuté kruhy", „Postrč bez dotyku", „Plasmadisk". Na výstavních panelech potom děti najdou také celou řadu zábavných myšlenkových úkolů jako je „Iluze barev", „Hra s perspektivou", „Jazykolamy", „Hádanky", „Kamufláže", „Iluze pohybu", „A přece se točí" a řada dalších.
Jednotlivé exponáty jsou rozmístěny do všech pater obchodního centra a umožňují návštěvníkům vyzkoušet si prakticky jejich funkci. Výstava je určena nejen pro všechny žáky základních škol, ale také pro mládež a dospělé.
Akce bude ve Zlatém jablku probíhat od 9. do 30. dubna.

Zdroj: TZ Zlaté jablko

(str)

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb