RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


54. Zlín Film Festival 2014 soustředí program pro nejmenší děti do Zlínského zámku!

54. Zlín Film Festival 2014 soustředí program pro nejmenší děti do Zlínského zámku!

PŘI ZLÍN FILM FESTIVALU OPANUJÍ ZLÍNSKÝ ZÁMEK DĚTI

ZFF po dobu konání svého 54. ročníku, tedy ve dnech 30. 5. - 5. 6. 2014, obsadí značnou část prostor zlínského zámku. Do této historické budovy, jež má ve Zlíně absolutní primát - číslo popisné 1, bude soustředěn veškerý doprovodný a částečně i filmový program pro nejmenší publikum. Zámek se tak vedle Golden Apple Cinema, kongresového centra, náměstí Míru a Open Air Placu pod Domem umění stane pátou významnou lokací ZFF.

Výkonná ředitelka společnosti Zlínský zámek Martina Dlabajová spolupráci se Zlín Film Festivalem vítá: „Moc nás těší, že festival přivede do zlínského zámku právě děti. Nejmenší účastníky totiž zpravidla doprovází rodiče nebo prarodiče, a tak nejstarší prostory ve Zlíně vlastně zaplní všechny generace. Jsme opravdu rádi, že se zámek dostává opět do povědomí obyvatel města. Je to jedinečné místo, ideální centrum společenského a kulturního života."

 

Zlín Film Festival hodlá své nejmenší návštěvníky s rodiči či učiteli do prostor zámku nalákat zejména na tyto programy: Večerníčkovo kino pro nejmenší, animační workshopy pro školy i veřejnost, studio Zprávičky ČT, fotokoutek s kostýmy atp.

V parku kolem zámku budou s laskavým svolením magistrátu využity travnaté plochy, vznikne zde však i písečná pláž či dočasná hřiště pro outdoorové hry petanque, badminton, volejbal, frisbee, kroket, skákadla a další - snad i vodní zábavy a hry...

 

Zlín Film Festivalu se dosud nepodařilo zjistit, co si o nápadu otevřít zámek dětem myslí legendární zlínská nadpřirozená postava - bezhlavý rytíř Miloš, jenž je se zámkem spojován a je považován za jeho stálého obyvatele.

 

54. Zlín Film Festival proběhne od pátku 30. 5. do čtvrtku 5. 6. 2014 ve Zlíně a dalších českých a moravských městech. Poprvé v historii jsou hlavními a programově nejsilnějšími festivalovými dny sobota a neděle. Pořadatelé tak vycházející vstříc zejména těm, kterým v minulosti v návštěvě festivalového Zlína bránily pracovní povinnosti. Jistě tuto změnu ocení též všichni, jež si chtějí naplno užít festivalové dění večerní či noční.

Pozornost světa bude letošní ročník zlínského filmové přehlídky přitahovat zejména bedlivě sledovanými mezinárodními soutěžemi a velkou sekcí Dny polské kinematografie.

 

Kompletní doprovodný program na www.zlinfest.cz

Zdroj: www.zlinfest.cz
/har/

 

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb