RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Do Zlína a Otrokovic přicházejí SMS jízdenky.

Do Zlína a Otrokovic přicházejí SMS jízdenky.

Vstříc zejména mladým cestujícím, kteří si zvykli v každodenním životě využívat moderní mobilní technologie, přichází Dopravní společnost Zlín - Otrokovice. Zavede v městské hromadné dopravě od 1. července 2014 tzv. SMS jízdenky. Tuto novinku v tarifních podmínkách schválili zastupitelé ve Zlíně i v Otrokovicích.

Službu SMS jízdenek znají cestující už z dopravních systémů některých jiných měst. Spočívá v tom, že cestující ještě před nástupem do vozidla odešle na určené telefonní číslo placenou krátkou textovou zprávu v hodnotě ceny jízdenky. Tuto částku mu mobilní operátor odečte z jeho předplacené karty nebo naopak připočte k měsíčnímu vyúčtování. Cestující dostane v krátké době do svého mobilu SMS s kódem - jakoby číslem jízdenky. Tím se prokáže při přepravní kontrole revizorovi. Do vozidla proto může cestující nastoupit a za řádně platícího se považuje teprve tehdy, až tuto potvrzující SMS s kódem obdrží. Telefonní čísla pro platby jízdenek budou zveřejněna při zahájení prodeje na letácích ve vozidlech MHD, na webu DSZO apod.

V MHD ve Zlíně, Otrokovicích a Želechovicích bude možno zaplatit formou SMS od 1. 7. 2014 tyto druhy jízdenek:

občanská přestupní na 40 minut za 20 Kč,
zlevněná přestupní na 40 minut za 10 Kč (děti do 15 let a důchodci s S-pasem),
celodenní občanská za 90 Kč,
celodenní zlevněná za 45 Kč (děti do 15 let a důchodci s S-pasem).


„Vycházíme vstříc cestujícím, kteří jsou zvyklí běžně využívat různé doplňkové funkce mobilních telefonů, mají mobil stále při sobě a nejsou třeba z nějakého důvodu ochotni kupovat si jízdenky MHD předem v předprodeji. Umožníme tak lidem koupit jízdenku i v místech, kde by bylo ztrátové umístění automatů na jízdenky," uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Podle údajů z jiných měst, kde se SMS jízdenky prodávají už delší dobu, lze však očekávat, že ani ve Zlíně a Otrokovicích nebude touto formou hradit jízdné více než jen asi 5 procent cestujících.

(TZ)

(str)

 

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb