RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Právě probíhá zápis do dětského pěveckého sboru Cantica a Dětské opery.

Právě probíhá zápis do dětského pěveckého sboru Cantica a Dětské opery.

Dětský pěvecký sbor Cantica vznikl v roce 1998 při Filharmonii Bohuslava Martinů Zlín pod vedením p. Josefa Surovíka. Za dobu svého působení získal četná ocenění nejen u nás, ale i v zahraničí. Z prvních členů sboru, kteří jsou nyní již dospělí, vznikl komorní sbor Cantica laetitia, který navazuje na tradici, a velmi úspěšně reprezentuje nejen město Zlín, ale celou ČR. Dětský pěvecký sbor v současné době působí při ZUŠ Morava pod vedením manželů Surovíkových, a zaměřuje se převážně na provádění dětských oper nebo muzikálů. Dětská opera Zlín vznikla před 3 lety, a provedla s filharmonií velmi úspěšně tato díla: Kominíček - B. Britten; Broučci - Otmar Mácha; a v letošním roce to byl dětský muzikál Čert a Káči, soudobého skladatele Jiřího Temla.

V nadcházejících dnech proběhne konkurz nejen do sboru, ale i do dětské opery. Děti mají možnost si vybrat. Mohou chodit pouze do sboru, který zkouší v centru města pravidelně každé pondělí odpoledne, nebo se mohou přihlásit do dětské opery, kde absolvují kromě sboru ještě sólový zpěv a dramatickou výchovu.

Informace k zápisu:
pondělí 16. a 23. června (15 - 19h)
středa 18. a 25. června (17.30 - 19h)

Místo konání: Dům kultury (vedle autobusového nádraží), uč. č. 401, 402

Vítány jsou všechny děti, které rády zpívají, ve věku 8 - 14 let. K zápisu si připravte 2 lidové písně. V případě, že vám termíny nevyhovují, ale přesto byste rádi k zápisu přišli, kontaktujte nás na emailové adrese: detskaoperazlin@seznam.cz.

(str)

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb