RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Budova bývalé knihovny začne sloužit jako místo přátelské rodině a seniorům .

Budova bývalé knihovny začne sloužit jako místo přátelské rodině a seniorům .

V pondělí 6. října proběhne slavnostní otevření zrekonstruované budovy bývalé knihovny na Třídě T. Bati. Objekt s novým názvem „Zlínský klub 204" má naplno sloužit veřejnosti. Každý všední den bude v provozu kontaktní a poradenské středisko Family Point.

Jde o místo přátelské rodině vybavené dětským koutkem, přebalovacím pultem, mikrovlnkou, sedačkou na kojení a veřejným internetem. Místnost bude zároveň sloužit jako informační centrum, kde se budou scházet nabídky prorodinných organizací působících v našem regionu. Přítomná kontaktní pracovnice zájemcům zprostředkuje rodinné, sociální a psychologické poradenství. „Jsme velmi rádi, že se nám ve spolupráci s Magistrátem města Zlína podařilo vytvořit v centru příjemné místo, kde budou rodiče vždy vítáni," uvádí koordinátorka Michaela Straková z Centra pro rodinu Zlín s tím, že takový prostor v našem městě již dlouho chyběl. Veškeré služby jsou zdarma.

Pro starší občany bude sloužit tzv. Senior Point. Mohou se zde vzájemně setkávat, odpočívat v centru města, získat informace z důležitých oblastí života a vzdělávat se. Family point i Senior Point bude provozovat Centrum pro rodinu Zlín o.s. za podpory Statutárního města Zlína.

Dveře prvního zlínského Family Pointu a Senior Pointu se otevřou veřejnosti v pondělí 6. října ve 14 hodin. Po celý týden zde budou probíhat zajímavé programy. „V úterý dopoledne zveme zvláště rodiče na přednášku se specializovanou dětskou sestrou o předčasně narozených dětech. Středeční dopoledne s programem Klubu aktivních seniorů KLAS bude patřit starším občanům. Odpoledne od 16 hodin proběhne v prostorech přednáška s gastroenterologem MUDr. Pavlem Janekou na téma Život s celiakií a prevence rakoviny tlustého střeva," zve Michaela Straková. Ve čtvrtek dopoledne si rodiče s dětmi něco pěkného vyrobí a odpoledne představí svůj aktivizační program denní centrum pro seniory Domovinka. V pátek se můžete podívat na Strollering - cvičení maminek s kočárky, odpoledne proběhnou aktivity pro děti s Lesní školkou. „Program je pestrý, zveme do nových prostor všechny zlínské občany. Věříme, že se Family Point i Senior Point pro ně stane příjemným místem, kam se budou vždy rádi vracet," dodává Michaela Straková.

Více informací o projektu i o programu otevíracího týdne se dozvíte na internetových stránkách www.zlin.familypoint.cz.
(str)

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb