RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Pěstouni a lidé pečující o rodinného příslušníka mohou využít nabídku bezplatného vzdělávání a rekvalifikací.

Pěstouni a lidé pečující o rodinného příslušníka mohou využít nabídku bezplatného vzdělávání a rekvalifikací.

Pěstouni a osoby pečující o rodinného příslušníka mohou využít zajímavé nabídky společnosti Aktivně životem o.p.s., která bude od konce ledna realizovat vzdělávací aktivity v rámci evropského projektu "Návrat pěstounů na trh práce". Všechny aktivity projektu jsou pro účastníky ZDARMA. Projekt je určen nejen pěstounům, ale i OSOBÁM PEČUJÍCÍM O RODINNÉHO PŘÍSLUŠNÍKA.

V rámci projektu budou realizovány tyto kurzy:

Motivační kurzy:

- Osobnostní rozvoj (2denní kurz) - obsahuje příčiny a projevy stresu, stresové faktory, emoční inteligenci, sebepoznání
- Psychosociální dovednosti (2denní kurz) - obsahuje informace o psychohygieně, syndromu vyhoření, sebepoznání
- Správný projev a prezentace (2denní kurz) - obsahuje komunikační dovednosti a nástroje, asertivní jednání, řešení konfliktů a sporů, správná prezentace
- Slučitelnost rodiny a zaměstnání aneb co se změní (2denní kurz) - obsahuje metody aktivního naslouchání, řešení konfliktů v rodině, time management

Aktivizační kurzy:

- Komunikace a vyjednávání ve vztahu k zaměstnavateli (2denní kurz) - pomoc při sestavení profesního životopisu, motivačního dopisu, individuální poradenství v oblasti hledání práce, podpora při přípravě na pracovní pohovor nebo výběrové řízení (praktické ukázky)
- Jak si udržet zaměstnání (1denní kurz) - zásady týmové spolupráce, asertivní jednání, komunikační dovednosti
- Situace na trhu práce (1denní kurz) - informuje o tom, kde hledat práci, jakým způsobem, jaké pozice jsou žádané a proč, koho oslovovat atd.
- Pracovně právní vztahy (1denní kurz) - obsahuje základy pracovního práva, úskalí jednotlivých právních aktů, práva a povinnosti zaměstnance a zaměstnavatele

Počítačové kurzy:
- MS Word I., II., MS Excel I., II., Internet (celkem 6 dní)

BILANČNÍ A PRACOVNÍ DIAGNOSTIKA - účastníci projdou písemným testem, na jehož základě provede psycholog odborný rozbor. Po pohovoru s účastníkem pak psycholog zhodnotí jejich možnosti, navrhne uplatnění na trhu práce a předá písemné výsledky každému jednotlivci.

REKVALIFIKAČNÍ KURZY - poskytneme takové rekvalifikační kurzy, které jsou poptávané z řad zaměstnavatelů a které povedou ke zvýšení kvalifikace a uplatnění dané osoby na trhu práce.

Dále budou následovat kurzy: Psychohygiena v práci, Prevence syndromu vyhoření, Práce s emocemi v pomáhajících profesích, Přiměřené sebepoznání, hranice v pomáhajících profesích.

Všechny výše zmíněné vzdělávací kurzy budou probíhat ve Zlíně. Vybraným absolventům kurzů pak BUDE ZPROSTŘEDKOVÁNO ZAMĚSTNÁNÍ.

Všechny nabízené aktivity v rámci projektu jsou bezplatné. V případě, že Vás tato nabídka zaujala a máte zájem o zapojení do projektu, kontaktujte koordinátorku projektuIng. Pavlínu Vackovou na emailu: pavlina.vackova@aktivnezivotem.cz, nebo na tel. 734 244 446.

Projekt je realizován s podporou Evropské Unie.

- - -

(str)

 

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb