RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


14| 15 BAŤŮV INSTITUT ožije v pátek Galerijní a muzejní nocí

14| 15 BAŤŮV INSTITUT ožije v pátek Galerijní a muzejní nocí

Ani letos nepřijde Zlín o Galerijní a muzejní noc. Ta se uskuteční v pátek 22. května ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU a na dalších více než dvaceti místech ve Zlíně. Lidé se mohou těšit na bohatý doprovodný program v muzeu, galerii i v knihovně. Navíc po celý den, od 10.00 do 24.00, budou moci návštěvníci všechny výstavy navštívit zdarma.

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně i Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně se otevře v 10 hodin. Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně bude služby poskytovat už od 9 hodin.

Filmové projekce i knihovnická strašidla

Kromě komentovaných prohlídek výstav se lidé mohou těšit na tvořivé dílny, filmové projekce nebo hudební vystoupení. V knihovně mezi regály budou moci lidé stopovat neznámá knihovnická strašidla. Filmoví fanoušci se mohou těšit na projekce animovaných a artových filmů. Knihovna navíc chystá i prezentaci knihy Proč vlk šišlal?. V budově 15 bude i dětský koutek či hudební vystoupení.

Muzejní program je tematicky věnován výstavě Příběh chleba. „Během večera si lidé ve výstavě mohou dekorovat chlebové pytlíky. Na platformě mezi budovami 14 a 15 budou připraveny pekařské stánky a další občerstvení," upřesnila za muzeum Hana Čubanová. Večer, od 19.00, se otevře také půjčovna městských kol a koloběžek. V plánu je také videomappingová projekce na fasádu budovy 15 v továrním areálu. Před 14. budovou se představí historická vojenská technika, především americká a německá vozidla a motocykly. Část programu ale bude začínat již dopoledne a potrvají během celého dne.

Komentované prohlídky a dílny

Krajská galerie výtvarného umění zve především na VII. Zlínský salon mladých, který představí české a slovenské umělce do třiceti let. Galeristé připraví dílny, soutěže a hry. Od 19.00 do 23.00 budou každou hodinu probíhat komentované prohlídky. Ve výstavách jsou navíc připraveny i kreativní činnosti.

Během Galerijní a muzejní noci bude jezdit Zlínem navíc historický trolejbus a autobus, díky nimž mohou lidé navštívit i programy na dalších místech, včetně hradu v Malenovicích. Tam pro ně muzeum chystá rovněž volný vstup na všechny výstavy a také komentované prohlídky. K akci se připojí i Muzeum luhačovického Zálesí. Doprovodný program je v rámci Zlína připraven i na dalších 20 místech, v galeriích, kavárnách a dílnách.


Více na www.14-15.cz nebo na http://www.14-15.cz/uvod/detail/galerijni-a-muzejni-noc/

(TZ, str)

 

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb