RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Návštěvníci Muzea jihovýchodní Moravy se na výstavě vydají na cestu pravěkem

Návštěvníci Muzea jihovýchodní Moravy se na výstavě vydají na cestu pravěkem

Návštěvníci Muzea jihovýchodní Moravy se na výstavě vydají na cestu pravěkem


Země je zatím jedinou planetou ve vesmíru, o které můžeme říct, že na ní existuje život. Její jedinečnost spočívá v optimální vzdálenosti od rodné hvězdy, našeho Slunce, v jejím příhodném složení, ale také ve vyváženosti procesů na hranici atmosféry, hydrosféry a litosféry. Jak je naše planeta stará a co předcházelo jejímu vzniku? Na to vše naleznete odpovědi v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně, kde 21. ledna začne výstava nazvaná Cesta pravěkem.


„Přijďte poznat svou rodnou planetu, potěžkat horniny staré stovky milionů let, prohlédnout si fosilie prehistorických živočichů a obdivovat krásu dávno vyhynulých rostlin. Země je naším domovem, zaslouží si naši úctu, pokoru a naši ochranu. Záleží jedině a pouze na nás jakým způsobem se k Zemi budeme chovat a v jakém stavu ji zanecháme budoucím generacím," řekla kurátorka výstavy Ludmila Nejeschlebová. Ve výstavě budou k vidění i velmi zajímavé exponáty - kostra medvěda, napodobeniny kostí, lebky, odlitek trilobita nebo pásovec.
Země se zformovala asi před 4,6 miliardami let akrecí z plynoprachového disku rotujícího kolem rodící se hvězdy, budoucího Slunce. Vývoj Země byl zpočátku podle odborníků velmi bouřlivý a planeta prošla celou řadou dramatických změn, které zůstaly do její historie nesmazatelně vepsány. Geologové a paleontologové dokážou v této kamenné knize číst a přinášejí nám stále nové poznatky o dávné historii naší planety, o vývoji rostlin a živočichů, o jejich vymíráních, ale i o nezdolné síle a vůli k životu.
Výstava se uskuteční ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU, v budově 14, až do 16. května. Návštěvníci se mohou těšit i na řadu doprovodných akcí. Lektoři muzea připravují ve spolupráci s kurátorkou také vzdělávací programy pro školy. Vernisáž je naplánována na čtvrtek 21. ledna v 17 hodin.
Více na www.14-15.cz.

- - - - - -

 

Zdroj: www.14-15.cz

 

(an)

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb