RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Dny otevřených ateliérů

Dny otevřených ateliérů

Krajská galerie pořádá Dny otevřených ateliérů 2016

Letos podruhé se Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně zapojila do organizace Dnů otevřených ateliérů, během nichž zvou výtvarní umělci, architekti a umělečtí řemeslníci veřejnost do svého ateliéru, výstavních prostor nebo dílny. Ve Zlíně se tato akce uskuteční 15. a 16. dubna.

Během pátku a soboty budou mít návštěvníci jedinečnou možnost navštívit na téměř dvě desítky ateliérů a seznámit se s autory, kteří působí v nejrůznějších výtvarných odvětvích. Nabídka je pestrá, od klasického malířského, sochařského, keramického ateliéru až k moderním fotografickým, designérským, módním a multimediálním ateliérům.

Za zmínku stojí zejména zlínský ateliér sochaře Radima Hankeho, mezi jehož realizace patří například sousoší Tomáše a Jana Antonína Bati před 21. budovou či socha Emila Zátopka na Stadionu mládeže. Radim Hanke navíc v současnosti vystavuje i v Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně, kde jsou k vidění jeho realizovaná díla, ale také nejrůznější návrh, náčrty nebo modely plastik. Veřejnost jistě zaujme i architektonické a designérské studio ellement, otevřen bude i fotografický ateliér Libora Stavjaníka TOAST nebo dílna Ilony Pivodové tvořící především vitráže a šperky. Své ateliéry otevře také Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati. Lidé nahlédnou například do ateliéru animované tvorby, designu oděvu, designu skla nebo do dílny, v níž se studenti zaměřují na grafický design.

Dny otevřených ateliérů Zlín nabídnou i doprovodný program. V pátek 15. dubna mohou lidé zavítat například do nově vzniklého Centra kreativních průmyslů, kde se uskuteční promítání dokumentu zachycující měsíční cestu manažerů po kreativních centrech Evropy. Promítání začne v 10 a v 15 hodin. Páteční program pak vyvrcholí od 20 hodin v malenovické sokolovně, kde se připravuje audiovizuální performace Circumflex.

Sobotní program se zaměřuje především na děti a rodiče. Od 10 hodin se uskuteční v Mojí dílně malování s lektorkou na keramické polotovary - talíře, misky, hrníčky a svícny. Krajská galerie výtvarného umění otevře výtvarnou dílnu pro děti s rodiči od 14 hodin v budově 14.

Pro veřejnost je k dispozici brožura s mapou otevřených ateliérů. Pořadatelé lidem doporučují, aby si před návštěvou vybraných ateliérů zkontrolovali, zda mají v danou chvíli skutečně otevřeno.

Dny otevřených ateliérů jsou unikátní akcí, která si postupně získala své místo v kalendáři kulturních aktivit v několika krajích České Republiky, ale také v Rakousku. Akci podporuje Statutární město Zlín.

 

Zdroj: TZ 14|15 Baťův institut

 

(an)

 

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb