RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Valašské muzeum v přírodě zahajuje sezonu

Valašské muzeum v přírodě zahajuje sezonu

Převzato od pořadatelů, upraveno

Valašské muzeum v přírodě zahajuje sezonu
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Pro nadcházející návštěvnickou sezonu připravilo Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm celou řadu novinek.
V roce 2016 muzeum otevře své brány 310 dní v roce. Připravuje na 50 programů, 3 folklorní festivaly, 10 výchovně-vzdělávacích pořadů, 4 výstavy a 9 náboženských obřadů. „V letošním roce chceme svoji programovou nabídku zaměřit na děti. V muzeu budou moci prožít první prázdninový den, užít si příměstský tábor, přivítat školní rok a strávit podzimní prázdniny," řekl Jindřich Ondruš, ředitel muzea. Pro zvídavé „malé" návštěvníky budou zaměřeny pořady Slabikář devatera řemesel (28. května) a Hravá dědina (20. srpna).
Programovou nabídku doplní pořady: mezinárodní tvůrčí dílny fujaristů - Setkání s fujarou (21. - 22. května), Koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR (4. června), třídenní folklorní festival Ondrášova valaška (10. - 12. června). Novinkou bude pořad prezentující činnost handicapovaných „Bouráme bariéry" (18. června) a Koncert skupiny Fleret „PRO LIBUŠÍN" (8. července).
V objektu Sušáku budou ke zhlédnutí sezónní výstavy Dřevěný svět Josefa Heji (24. května - 31. října), Síla tradice - fotografie Karla Matochy, Výstava k 18. ročníku MFSF Jánošíků dukát (5. - 31. srpna), Pozdravení pokoje - výstava akad. malíře Miloše Šimurdy (od 5. prosince).
V letošním roce se návštěvníkům naskytne unikátní příležitost zhlédnout výstavu nového objektu kamenného chléva ve Valašské dědině. Ve vybraných dnech budou v provozu zrekonstruovaná hamerní kladiva v objektu hamru v Mlýnské doliny. Současně proběhne termosanace radnice. Výše vstupného do Valašského muzea v přírodě zůstává od roku 2014 nezměněná. Návštěvníci mají nově možnost mimosezónní prohlídky areálů Valašské dědiny a Mlýnské doliny za zvýhodněné vstupné 50 Kč (dospělí) a 30 Kč (děti). Vstup na výstavy je zdarma v ceně vstupenek do jednotlivých areálů. V měsících červenci a srpnu platí 50% sleva vstupného 2 hodiny před koncem otevírací doby.

 

Zdroj: TZ Východní Morava

 

(an)

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb