RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


V pátek propukne v Zlíně dětský Filmový Festival

V pátek propukne v Zlíně dětský Filmový Festival

V PÁTEK PROPUKNE VE ZLÍNĚ DĚTSKÝ FILMOVÝ FESTIVAL
56. ročník Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež promění od pátku 27. května Zlín k nepoznání. Na mnoha místech se bude odehrávat festivalový program, který svým zaměřením již dávno překročil hranici dětského diváka. V rámci filmového i doprovodného programu si najde každý návštěvník to své.

HLAVNÍ BODY PÁTEČNÍHO PROGRAMU:

CO SI NENECHAT UJÍT V KINĚ
Rošťák Villads - dánský snímek mapující osudy šestiletého školáka Villadse ve škole i doma. Ten se často dostává do potíží, protože si velmi rád hraje, ale většina jeho pravidel je v rozporu s pravidly dospělých.
Více informací k filmu naleznete zde http://www.zlinfest.cz/film-detail?id=6612
Baron Prášil - jako zahajovací film letošního ročníku se ve své světové premiéře představí digitálně restaurovaný snímek z roku 1961. Tento film natočil ve zlínských ateliérech režisér Karel Zeman a jeho slavnostní uvedení je součástí oslav 80. výročí založení zlínských filmových ateliérů.
Více informací k filmu naleznete zde http://www.zlinfest.cz/film-detail?id=6919

CO SE DNES HRAJE V LETNÍM KINĚ
Osm hrozných - Milovníci tarantinovských filmů se mohou přenést do horského průsmyku, nad nímž zuří sněhová bouře a osm pocestných začíná tušit, že to nebudou mít jednoduché.
Více informací k filmu naleznete zde http://www.zlinfest.cz/program-detail?id=6985

ZAJÍMAVÉ DOPROVODNÉ AKCE
Koncert Monkey Business - česká funková kapela vystoupí na Open Air Place ve 20:00 hod
Jazzový koncert Františka Segrada - na nádvoří Zlínského zámku začíná ve 20:00 hod

KDO SE PŘEDSTAVÍ NA ČERVENÉM KOBERCI?
Přijďte se tváří v tvář potkat se známými osobnostmi, dnes by se na červeném koberci měly procházet zahraniční delegace k filmům Rošťák Villads, Žízeň, Smutek a také české celebrity ze světa filmu jako Aňa Geislerová, Jan Potměšil nebo Štěpán Altrichter.

POZVÁNKA NA FILMŽURNÁL
Co právě chystají filmové hvězdy Aňa Geislerová, Jan Potměšil, Štěpán Altrichter a další. Více se dozvíte v průběhu neformální debaty moderované Vladimírem Krocem.

JAKÝ AUTOGRAM MOHU DNES ZÍSKAT?
Přijďte si v 16 hodin do galerie Zlatého jablka pro autogram od Ready Kirken.

TIPY NA AKCE VE FESTIVALOVÝCH ZÓNÁCH
Divadelní zóna - 14:15 v Parku Komenského - Žáci (možná i 3. B) ze ZUŠ Vsetín zahrají představení Mach a Šebestová věnované A. Bornovi.
Literární zóna - od 10:00 hod v Krajské knihovně Františka Bartoše čte spisovatelka a dramatička Daniela Fischerová ze své nové knihy rozpustilých básní pro děti, nominované na Zlatou stuhu 2016 za text, následuje autogramiáda a beseda.
Festivalový zámek - výstava Orbis Pictus Play Zlín. Unikátní výstava více než 60 interaktivních objektů, rozvíjející imaginaci a fantazii se zaměřením na kreativní poznávání světa i sebe sama skrze vlastní smysly.
Vernisáž - Alexander Hackenschmied - "Amerika 1936" v 16 hodin v Alternativě. A. Hackenschmied je jednou z klíčových osob, které stály u samotného zrodu filmového studia ve Zlíně. Jedná se o světově uznávaného tvůrce, který získal za svou uměleckou činnost ty nejvýznamnější světové ocenění, včetně amerického Oscara.
Výstava - od 26. 5. v budově U 13 probíhá výstava "80 let filmových ateliérů ve Zlíně", která představuje klíčové osobnosti filmového studia, zachycující především pracovní fotografie z natáčení hraných a animovaných filmů, jež vznikly ve Zlíně.
Náměstí Míru - po celý den probíhá pestrý program pro celou rodinu „Den se Škoda Auto".

CO MĚ NAUČÍ FILMLAB?
V pátek je možné prohlédnout si expozice jednotlivých pracovišť, prezentaci techniky, zapojit se do rozhovorů s hosty nebo besedy VIP s Markétou Pášmovou.
Více informací o programu naleznete zde http://www.zlinfest.cz/25495-film-lab-2016

FILM INDUSTRY NEJEN PRO FILMOVÉ PROFESIONÁLY
Ahoj, kotě - od 10:30 do 12:00 hod probíhá prezentace projektu zaměřeného na rizikové chování dětí v prostředí internetu od 10:30 do 12:00 hod.

 

Zdroj: TZ Zlín Film Festival, upraveno

 

(an)

 

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb