RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Sobota bude na dětském Filmovém Festivalu patřit hlavně sportu

Sobota bude na dětském Filmovém Festivalu patřit hlavně sportu

SOBOTA BUDE NA DĚTSKÉM FILMOVÉM FESTIVALU PATŘIT HLAVNĚ SPORTU

O tom, že 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež není pouze o filmech, se mohou návštěvníci přesvědčit na vlastní kůži v sobotu 28. května. V ulicích Zlína se bude běhat, tančit a prostor dostane také celá řada dalších sportovních aktivit. I ti, kteří sportu neholdují, si ve festivalovém programu vyberou z pestré nabídky dalších zajímavých akcí.

HLAVNÍ BODY SOBOTNÍHO PROGRAMU:

CO SI NENECHAT UJÍT V KINĚ
Mikrob a Gasoil - Dva nenápadní a přehlížení teenageři si postaví neortodoxní vozidlo a v něm zamíří na netradiční dobrodružný road trip po Francii. Kromě světové herecké hvězdy Audrey Tautou v menší roli ve filmu zazářili dva nadějní mladí herci - Ange Dargent a Théophile Baquet.
Více informací k filmu naleznete zde http://www.zlinfest.cz/film-detail?id=6412
Děda - K rázovitému valašskému Dědovi přijíždějí na prázdniny vnoučci z Prahy. Zaneprázdnění rodiče vysílají děti v dobrém úmyslu změnit jejich virtuální svět internetu, mobilů a tabletů.
Více informací k filmu naleznete zde http://www.zlinfest.cz/film-detail?id=6834

CO SE DNES HRAJE V LETNÍM KINĚ
Teorie tygra - Road movie o muži, který si v šedesáti vzpomene, že míval sny i vlastní vůli a že chce zpátky vládu nad svým životem.
Více informací k filmu naleznete zde http://www.zlinfest.cz/film-detail?id=6792

ZAJÍMAVÉ DOPROVODNÉ AKCE
Kabinet filmové historie zlínských ateliérů a festivalu - slavnostní otevření stálé expozice se uskuteční na Filmových ateliérech na Kudlově v budově č. 28.
Festivalový Sporťáček Zlín 2016 - od 10 do 18 hod na Stadionu mládeže probíhá největší sportovní náborová akce v ČR určená pro děti a mládež od 4 do 18 let.
Více informací k akci naleznete zde http://www.zlinfest.cz/program-detail?id=6844
Festivalový rodinný běh - na každého závodníka čeká v cíli 1400 metrů dlouhého běhu perníková medaile, od 14 do 15 hod v parku Svobody.
Festivalový půlmaraton Zlín 2016 - na nám. Míru odstartuje v 16 hod historicky první městský půlmaraton ve Zlíně.
Více informací k akci naleznete zde http://www.zlinskypulmaraton.cz/
Poslední trik Georgese Mélièse - divadelní představení divadla Drak Hradec Králové se uskuteční v Kongresovém centru Zlín v 18 hod.

KDO SE PŘEDSTAVÍ NA ČERVENÉM KOBERCI?
Přijďte se tváří v tvář potkat se známými osobnostmi, dnes by se na červeném koberci měly procházet zahraniční delegace například k filmům Děda, Slečna Nespokojená, Já, Olga Hepnarová a také české celebrity ze světa filmu jako Aňa a Ester Geislerová, Petr Čtvrtníček a další.

POZVÁNKA NA FILMŽURNÁL
Co právě chystají filmové hvězdy, které dnes navštívily festival, se dozvíte v průběhu neformální debaty moderované Vladimírem Krocem.

JAKÝ AUTOGRAM MOHU DNES ZÍSKAT?
Přijďte si odpoledne do galerie Zlatého jablka pro autogram od hvězd z Festivalu Sporťáček, muzikantů z kapely Čechomor a herců z filmu Děda (Petr Čtvrtníček, Anna Čtvrtníčková, Jáchym Dimov, Marta Santovjáková Gerlíková, David Suchařípa).

TIPY NA AKCE VE FESTIVALOVÝCH ZÓNÁCH
Divadelní zóna - V 11:40 a 15:30 vystoupí v hlavní roli muzikálu Cikáni jdou do nebe výjimečná hudebnice Tereza Navrátilová ze ZUŠ Hulín. V 17:25 se na pódiu v jeden okamžik objeví 7 akordeonistů - to je Accordion Ensemble s úspěšným akordeonistou Vojtěchem Szabó, který představí své žáky ze ZUŠ Zlín.
Literární zóna - v Krajské knihovně Františka Bartoše proběhne dopoledne autogramiáda básníka Jiřího Žáčka, jeho verše pro děti přečte herečka Jana Trojanová.
Festivalový zámek - „Věda nás baví" je akcí určenou pro nejmladší návštěvníky festivalu. Čeká na ně mobilní planetárium, taneční hrátky s Honzou Onderem nebo zpívání s Pavlem Novákem.
Výstava - v budově U13 probíhá výstava "80 let filmových ateliérů ve Zlíně", která představuje klíčové osobnosti filmového studia. Vystaveny jsou především pracovní fotografie z natáčení hraných a animovaných filmů, které vznikly ve Zlíně.
Náměstí Míru - celé náměstí se rozhýbe díky Sportovnímu dnu s Českou televizí.
Open Air Place - od 20 hod zazní hity s motivy českých lidových písniček v podání populární kapely Čechomor.

CO SE DĚJE VE FILM-LABu?
Navštivte například besedu s hudebním skladatelem Varhanem Orchestrovičem Bauerem, který bude popisovat jak komponuje filmovou hudbu, nebo s kapelníkem Čechomoru Karlem Holasem o tom, jak využívá moderní technologie při nahrávání hudby.
Probíhá také casting na dětské filmové talenty.
Více informací o programu naleznete zde http://www.zlinfest.cz/25495-film-lab-2016

FILM INDUSTRY NEJEN PRO FILMOVÉ PROFESIONÁLY
Konference „Kino za školou" - od 14.00 do 17.30 hod probíhá konference o filmové výchově organizovaná Kanceláří Kreativní Evropa - Média a Národním filmovým archivem.

 

Zdroj: TZ Zlín Film Festival

 

(an)

 

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb