RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Výstava Orbis Pictus Play Zlín zve do Zlínského zámku.

Výstava Orbis Pictus Play Zlín zve do Zlínského zámku.

Unikátní výstava Orbis Pictus Play Zlín je souborem více než 60 interaktivních objektů, které se snaží rozvíjet imaginaci a fantazii se zaměřením zejména na fenomén hry - na kreativní poznávání světa i sebe sama skrze vlastní smysly.

Nebude se ovšem jednat o pouhou expozici. Ta bude doplněna a rozšířena o tvůrčí dílny s autory exponátů, workshopy, performance a další aktivity s cílem vytvářet nové objekty, které budou Orbis Pictus Play Zlín dále rozšiřovat a obohacovat. Jde o interaktivní, proměňující se projekt, který teprve spojením s aktivním návštěvníkem ožije a rozehraje celou svoji krásu.

Výstava Orbis Pictus Play Zlín je určena návštěvníkům všech věkových kategorií. Děti, školy, rodiny, senioři, ... hra a poznání nemají věkové hranice.

Autory projektu jsou Jiří a Radana Waldovi společně se skupinou výtvarníku pod autorským vedením Petra Nikla (renomovaného umělce a zlínského rodáka), kteří se významnou měrou inspirovali v díle Jana Ámose Komenského, zejména v jeho knize Labyrint světa a ráj srdce.

Projekt vznikl před 11 lety a v různých modifikacích po celém světě proběhlo již 80 interaktivních výstav, které shlédly téměř 3 miliony návštěvníků. Samotnému projektu předcházela úspěšná výstava konceptu Petra Nikla v Aichi v Japonsku v době konání Expa.

Orbis Pictus Play Zlín spravuje obecně prospěšná společnost Zlínský zámek. Nová stálá expozice bude návštěvníkům otevřena od druhé poloviny května v prostorách zlínského zámku. Součástí projektu je i výstava Labyrint světla, která bude pro veřejnost přístupná v Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU do poloviny září 2016.
Stálá expozice

Od 20. 5.
Zlínský zámek o.p.s.
ZLÍNSKÝ ZÁMEK, Soudní 1
Denně kromě pondělí 10 - 18 hodin
Výstava Labyrint světla

20. 5. - 18. 9.
Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně, p. o.
14|15 BAŤŮV INSTITUT, Vavrečkova 7040
Denně kromě pondělí 10 - 18 hodin

Kontakty:
Pavlína Janáková

Zlínský zámek o.p.s.
e-mail: janakova@zlinskyzamek.cz
tel. 602 560 020

Zdroj: www.zlinskyzamek.cz

/har/

 

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb