RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Pokud nevíte, kam vyrazit v teplých letních dnech, vypravte se do zámku v Napajedlích

Pokud nevíte, kam vyrazit v teplých letních dnech, vypravte se do zámku v Napajedlích

Pokud nevíte, kam vyrazit v teplých letních dnech, vypravte se do zámku v Napajedlích.
Čekají na vás prohlídky, výstavy, posezení na terase či piknik v zámeckém parku.

 

Na začátku června zahájil letní sezonu také zámek v Napajedlích, který návštěvníky láká na prohlídky historických sálů zámku, na výstavu Kouzlo zámku Napajedla, která mapuje nejenom historii zámku, ale také působení rodiny Baťů v tomto jedinečném objektu. Navíc je možné si posedět na příjemné zámecké terase, dát si dobrou kávu a občerstvit se domácími delikatesami. Toto léto se odehrává v duchu „rozmarného levandulového léta", a proto si můžete pochutnat nejenom na levandulových sušenkách, ale také jedinečné limonádě.

A pokud vám to bude málo, můžete se na zámku i ubytovat a strávit zde několik příjemných dnů, vyrazit na loď a plavit se po Baťově kanále a nebo užívat cykloturistiky na místní cyklostezce, která vde podél řeky Moravy směr Kroměříž nebo jižní Morava.

Prohlídky v Zámku Napajedla probíhají denně kromě pondělí od deseti do šestnácti hodin. V tuto dobu je otevřena také zámecká kavárna s terasou, pískovištěm pro děti nebo zámecký park, kde se mohou návštěvníci nejenom procházet, ale také uspořádat piknik.


Zámek Napajedla byl po dlouhá léta zcela uzavřen. Od roku 2008 se postupně rekonstruuje a otevírá pro veřejnost. Za svou novodobou éru se zařadil mezi zajímavé a neopomenutelné turistické destinace. Nabízí návštěvníkům řadu aktivit - prohlídky, výstavy, různé akce pro děti apod. K dispozici je také zámecké ubytování v netradičních zámeckých pokojích. Prostory historického sídla jsou vhodné pro organizování svateb, rodinných oslav nebo firemních akcí. V zámku sídlí také Moravský kulinářský institut, který nabízí milovníkům vaření zajímavé kurzy. www.mokul.cz, www.evag.cz, www.zameknapajedla.cz


V letní sezonu, červenec - srpen je zámek otevřen denně a to od 10,00 - 16,00 hod., výstavy a prohlídky se konají do 16,00 hod.

 

Zdroj: TZ Zámek Napajedla, převzato, upraveno

 

 

(an)

 

 

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb