RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Hrad Malenovice se loučí před opravami sníženým vstupným

Hrad Malenovice se loučí před opravami sníženým vstupným

Hrad Malenovice se loučí před opravami sníženým vstupným

MALENOVICE - Hrad Malenovice čeká plánovaná oprava statiky, která uzavře hrad pro veřejnost až do jara 2018. Návštěvníci mají v září poslední možnost navštívit oblíbené výletní místo, a to za zvýhodněné vstupné.
„Vzhledem k harmonogramu prací musíme v pondělí 5. září před stěhováním uzavřít zoologickou expozici Zvířata na Zemi a člověk. V provozu zůstává prohlídkový okruh hradem a otevřena bude i barokní hájenka v předhradí s expozicemi a výstavou Malované na skle," uvedla Milena Dvořáková z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Jak dodala, v souvislosti s omezením rozsahu prohlídky zaplatí od 5. září za vstup do hradu dospělí 70 Kč, senioři a studenti 50 Kč a děti do 15 let 20 Kč. Děti do tří let věku, ZTP a pedagogický doprovod mají vstup zdarma. Rodinné vstupné nebude nabízeno.
„Od 3. října bude uzavřen celý hrad i hájenka a všechny expozice budou postupně stěhovány z hradu do náhradních skladovacích prostor," zdůraznila M. Dvořáková. Od ledna 2017 do dubna 2018 budou na hradě prováděny stavební práce na statickém zajištění historické budovy a poté budou znovu obnovovány prohlídkové trasy a výstavní expozice.
„O případném konání mimořádných akcí pro veřejnost do konce letošního roku budeme včas informovat," nevyloučila M. Dvořáková možnost uspořádání tradičního vánočního jarmarku na nádvoří hradu.

Zdroj: TZ Jihovýchodní Moravy ve Zlíně

 

(an)

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb