RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Zlínská noc divadel letos potichu a potmě

Zlínská noc divadel letos potichu a potmě

ZLÍNSKÁ NOC DIVADEL LETOS „POTICHU A POTMĚ"

Do celoevropského projektu Noc divadel se opět zapojuje i Městské divadlo Zlín. Letos připadá na sobotu 19. listopadu. Nenechte si ujít oblíbenou „akci baterka", improvizovanou kavárnu s promítáním divadelních dokumentů ve foyer nebo podvečerní Žítkovské bohyně v 18 hodin ve Velkém sále a vychutnejte si atmosféru setmělého divadla!

„Akce baterka, letos s podtitulem Potichu a potmě, bude mít tentokrát podobu tichého průvodu, který dá vyniknout magii divadla. Průvodci budou opět herci," prozradila umělecká šéfka divadla Hana Mikolášková.

První prohlídka startuje z dolního foyer ve 21.45, poslední ve 23.45. „Skupinky po asi třiceti lidech budeme vpouštět do zákulisí přibližně po čtvrthodině," doplnila.

Pro obrovský zájem v minulých letech však bude letos vstup na Akci baterka pouze na rezervaci. Místa si rezervujte na mailu jurcova@divadlozlin.cz. „Do předmětu napište AKCE BATERKA, upřesněte čas a počet lidí. Předejdeme tím zbytečnému čekání a zmatkům. Děkujeme," řekla šéfka vnějších vztahů Blanka Kovandová.

Mimořádnou otevírací dobu bude mít na Noc divadel i pokladna. Otevřena bude od 17 do 22 hodin a ke každé zakoupené vstupence na derniéru pohádky Plaváček 20. listopadu a na komedii Dokonalá svatba 21. listopadu dostanou diváci druhý lístek zdarma.

Noc divadel se v ČR pod záštitou Institutu umění - Divadelního ústavu (IDU) koná od roku 2013 a Městské divadlo Zlín se do programu zapojuje od začátku. Cílem projektu je nabídnout veřejnosti srovnatelné kulturní vyžití jako projekty zaměřené na jiné kulturní obory - například Noc literatury či Muzejní noc. Projekt má potenciál zviditelnit netradiční formou jednotlivé divadelní scény i divadlo jako takové.

TZ Městské divadlo Zlín
/har/

 

 

Mapa webu | Zapnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb