PŘIHLASTE SE, DISKUTUJTE A INZERUJTE

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Dobrý den, dnes je 26. 8. 2019, svátek má , zítra

Rodinavezline.cz | POZVÁNKY, AKTUALITY - Dáte si kávu? Zeptá se v úterý ve Slunečnici primátor Miroslav Adámek.


RODINAVEZLINE.CZ> VEŘEJNÉ FÓRUM > POZVÁNKY, AKTUALITY
Dáte si kávu? Zeptá se v úterý ve Slunečnici primátor Miroslav Adámek.

Dáte si kávu? Zeptá se v úterý ve Slunečnici primátor Miroslav Adámek.

Zlín - Roli číšníka v netradiční tréninkové kavárně Slunečnice si vyzkouší primátor Miroslav Adámek. Rozhodl se totiž osobně podpořit originální projekt s názvem Nechejte se obsloužit známou osobností, který toto zařízení realizuje.
"Slunečnice umožňuje pracovat lidem se zdravotním postižením, pomáhá jim včleňovat se do společnosti a za to si zaslouží naše uznání. S tímto projektem netradiční kavárně rád pomohu," svěřil se Miroslav Adámek, který se bude věnovat hostům ve Slunečnici v úterý 15. května.
Projekt Nechejte se obsloužit známou osobností odstartoval 3. dubna, první speciální "číšnicí" se stala Jana Pobořilová, vedoucí odboru sociálních věcí magistrátu. "Tréma sice trochu byla, ale jinak jsme to všechno dobře zvládli. Bylo slunečné odpoledne a vládla úžasná, pohodová atmosféra, která Slunečnici provází od jejího založení po více než deset let. A nejlepší na tom je, že je prakticky nemožné poznat, kdo je zdravý a kdo s postižením. Mladí lidé z tréninkové kavárny mají při obsluhování vybrané způsoby a jsou opravdu dokonalí. Někteří z nich již dokonce našli uplatnění na volném trhu práce," konstatovala Jana Pobořilová. V dalších měsících si roli obsluhy vyzkouší například herečka Petra Hřebíčková, kouzelník Jiří Hadaš nebo sjezdařka Klára Křížová. Koho by rádi viděli v roli číšníka či číšnice můžou navrhnout i samotné obyvatelé města. "Návrhy nám můžou posílat na e-mail izap@volny.cz. Konkrétní jména, která se za barem objeví, s předstihem oznámíme na našem webu nebo Facebooku," ujistila Sylvie Osičková, zástupkyně ředitelky občanského sdružení IZAP, které Slunečnici provozuje.
Město Zlín podpořilo akce sdružení IZAP i v minulosti. Například loni pomohl primátor Miroslav Adámek se zajišťováním financí pro projekt Lidé s hendikepem napříč Amerikou - Route 66, v jehož rámci se uskutečnila cesta sedmi klientů občanského sdružení a tří pedagogů po nejslavnější cestě ve Spojených státech amerických. "Patří mu velké poděkování. Jeho podpora, vstřícnost a důvěra byla od počátku plánování projektu mimořádná a pro nás zásadní. Projekt podpořil finančně a sehnal i další donátory," uvedla Miluška Zvonařová, realizátorka a odborný garant projektu a zároveň ředitelka občanského sdružení IZAP. Fotografie z expedice si je možné prohlédnout až do 30. května v 15. etáži krajského úřadu.

Zdroj: www.zlin.eu

(str)

 

Vaše zkušenost

Vaše zkušenosti a komentáře

Pokud chcete přidávat Vaše zkušenosti, musíte být zaregistrovaní a přihlášení!

Dosud nebyla vložena žádná zkušenost! Buďte první!

ReklamaREKLAMA

Chci mít zde reklamu...

 

Počasí ve ZlíněPOČASÍ VE ZLÍNĚ

DNES počasí ZÍTRA počasí

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2015 | Code by PCHweb