PŘIHLASTE SE, DISKUTUJTE A INZERUJTE

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Dobrý den, dnes je 26. 8. 2019, svátek má , zítra

Rodinavezline.cz | POZVÁNKY, AKTUALITY - Ve Zlíně byl za účasti hejtmana Stanislava Mišáka zahájen filmový festival.


RODINAVEZLINE.CZ> VEŘEJNÉ FÓRUM > POZVÁNKY, AKTUALITY
Ve Zlíně byl za účasti hejtmana Stanislava Mišáka zahájen filmový festival.

Ve Zlíně byl za účasti hejtmana Stanislava Mišáka zahájen filmový festival.

ZLÍN - Na celkem 247 filmů ze 48 zemí se mohou těšit malí i velcí návštěvníci ZLÍN FILM FESTIVALU 2012, který byl dnes dopoledne oficiálně odstartován ve zlínském Velkém kině. O jeho slavnostní zahájení se postarali hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák společně se zlínským primátorem Miroslavem Adámkem, uměleckým ředitelem festivalu Petrem Kolihou a prorektorem Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Davidem Tučkem. Již 52. ročník této významné přehlídky filmů pro děti a mládež bude ve Zlíně a dalších městech probíhat do neděle 3. června. Kromě filmových projekcí je připraven i bohatý doprovodný program, který bude čítat více než sedm desítek akcí. Zlínský kraj tradičně patří k hlavním partnerům festivalu, letos na jeho konání přispěl částkou 1 milion korun.
„Zlínský filmový festival je každoročně příležitostí nejen ke zhlédnutí řady pozoruhodných filmů, ale i místem, kde je možno potkávat zajímavé lidi a navazovat nová přátelství. Kromě toho samozřejmě výraznou měrou napomáhá zviditelňovat jak město Zlín, tak celý Zlínský kraj, a to nejen v evropském, ale i světovém měřítku. Proto si velmi vážíme toho, že tu takovouto akci máme," vyzdvihl význam festivalu hejtman Stanislav Mišák, který nad jeho konáním převzal záštitu.
Dominantou letošního ročníku jsou Dny irské kinematografie. Dále se zde připomene dílo významných českých filmařů, k nimž se váží jubilea, konkrétně režiséra a výtvarníka Jiřího Trnky (100 let od narození) a tvůrce filmové hudby Zdeňka Lišky (90 let od narození). Tvorba Zdeňka Lišky, který dlouho působil ve zlínských filmových ateliérech, bude rovněž nosným tématem galavečera s ceremoniálem z předávání festivalových cen. Doprovodné akce festivalu budou zahrnovat interaktivní akce pro děti, koncerty, výstavy, ale i přednášky či odborné akce.
Na festival zavítá řada významných hostů. Z těch zahraničních to bude například britský herec a režisér Dexter Fletcher, polský režisér Wiktor Skrzynecki či dětští herci Justus Schlingensiepen a Quirin Oettl z Německa. Festival si samozřejmě nenechá ujít ani celá řada českých filmových osobností, například Jiřina Bohdalová, Zuzana Bydžovská, Halina Pawlowská, Oldřich Navrátil, Martin Dejdar či režiséři Václav Vorlíček, Karel Smyczek a Milan Cieslar. Ozdobou festivalu pak bude účast České Miss 2012 Terezy Chlebovské.
Pořadatelem festivalu je společnost Filmfest s.r.o., spolupořadateli jsou statutární město Zlín a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.


Zpracoval: Jan Vandík (s využitím tiskové zprávy pořadatele festivalu)
www.kr-zlinsky.cz

(str)

 

Vaše zkušenost

Vaše zkušenosti a komentáře

Pokud chcete přidávat Vaše zkušenosti, musíte být zaregistrovaní a přihlášení!

Dosud nebyla vložena žádná zkušenost! Buďte první!

ReklamaREKLAMA

Chci mít zde reklamu...

 

Počasí ve ZlíněPOČASÍ VE ZLÍNĚ

DNES počasí ZÍTRA počasí

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2015 | Code by PCHweb