PŘIHLASTE SE, DISKUTUJTE A INZERUJTE

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Dobrý den, dnes je 26. 8. 2019, svátek má , zítra

Rodinavezline.cz | POZVÁNKY, AKTUALITY - Na hradě v Malenovicích plánují dětské prohlídky na měsíc červenec.


RODINAVEZLINE.CZ> VEŘEJNÉ FÓRUM > POZVÁNKY, AKTUALITY
Na hradě v Malenovicích plánují dětské prohlídky na měsíc červenec.

Na hradě v Malenovicích plánují dětské prohlídky na měsíc červenec.

Hrad Malenovice láká v červenci na speciální dětské prohlídky

Prázdniny jsou ideálním časem pro rodinné výlety. A zajímavé cíle mají malí i velcí návštěvníci doslova na dosah ruky. Zlínský hrad v Malenovicích připravil na červenec pro dětské návštěvníky i jejich doprovod zajímavou akci - speciální dětské prohlídky.
„Děti většinou nezajímají data a historické souvislosti, ale příběhy a různé zajímavosti. Také neudrží pozornost jako dospělí a pak mohou třeba ostatní velké návštěvníky trochu vyrušovat. U dětských prohlídek nic takového nehrozí, protože náplň je přímo ušitá na míru dětského návštěvníka. Hrad si v doprovodu hradní paní prohlédnou od hladomorny po věž, dozví se o tajných chodbách nebo ukrytém pokladu," pozval kastelán Luděk Bubeník.

Dětské prohlídky na hradě v Malenovicích jsou naplánovány na každou červencovou neděli, tedy 1.7, 8.7, 15.7, 22.7 a 29.7 vždy v 13.30 a 15.30 hodin.

Děti musí mít vlastní „dospělácký" doprovod. Za běžné vstupné tak celou rodinu čeká nevšední zážitek, navíc i na tento druh prohlídky lze uplatnit zvýhodněné rodinné vstupné. Více informací zájemci najdou na www.muzeum-zlin.cz nebo přímo na „hradních" číslech 577 103 379 nebo 605 924 869.

V červenci se navíc uskuteční i další plánovaná akce, v sobotu 14. 7 od 21 do 23 hodin Noční prohlídka hradu Malenovice za účasti šermířů i bytostí, kterými hrad ožívá až po setmění.

Místí část Malenovice je dobře dostupná výletníkům všech věkových kategorií díky blízké MHD nebo dobře značené turistické stezce lesem od Zimního stadionu ve Zlíně vedoucí až přímo k hradu. „Nově jsou na hradě opraveny krovy, v kapli pracují restaurátoři, a také celé okolí kolem hradu je nově upraveno a doslova láká k pořádnému proběhnutí. Turisté na hradě najdou i občerstvení díky nápojovému a svačinkovému automatu. Zkrátka, snažíme se, aby se lidem na hradě líbilo a často se sem vraceli," dodal Antonín Sobek, ředitel Muzea jihovýchodní Moravy, které památku spravuje.

TZ - Blanka Kovandová

(tic)

 

 

Vaše zkušenost

Vaše zkušenosti a komentáře

Pokud chcete přidávat Vaše zkušenosti, musíte být zaregistrovaní a přihlášení!

Olga H. (Zlín), vloženo: 08.07.2012, 20:30:34
Dneska jsme byli na dětské prohlídce v Malenovicích, jsme nadšeni, hradní paní v dobovém oblečení často zapojovala děti do povídání o hradě, ptala se jich. Děti mohly sedět na polštářkách, dostaly šťávu, našly (a snědly) poklad. Prohlídka uvnitř trvala hodinu a kdo ještě chtěl, mohl se jít s hradní paní podívat na zajímavosti okolo hradu, což rozhodně stálo za to. Doporučuji rezervovat vstupenky, zájem o prohlídku byl velký.

ReklamaREKLAMA

Chci mít zde reklamu...

 

Počasí ve ZlíněPOČASÍ VE ZLÍNĚ

DNES počasí ZÍTRA počasí

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2015 | Code by PCHweb