RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Barumka, noční prohlídky i Blázinec za zdí - konec prázdnin ve velkém stylu.

Barumka, noční prohlídky i Blázinec za zdí - konec prázdnin ve velkém stylu.

VÝCHODNÍ MORAVA - Konec prázdnin ve velkém stylu - tak by se dala charakterizovat nabídka akcí na Východní Moravě během posledních srpnových dnů a prvních v září.

Už jen velmi málo času zbývá k prohlídce unikátní výstavy Sochy v zahradě III. K vidění je v krásných prostorách Květné zahrady v Kroměříži a to do konce srpna.
Celé léto je možné navštěvovat v lázeňských Luhačovicích kolonádní koncerty. Ve čtvrtek 30. srpna přijde na řadu vystoupení Žesťové harmonie ze Zlína, začne v 16 hodin.
Jedničkou mezi sportovními nabídkami nadcházejících dnů je jednoznačně 42. ročník Barum Czech Rally Zlín, dlouhodobě jedné z nejvýznamnějších motoristických soutěží v České republice. Letos se jede od pátku 31. srpna do neděle 2. září. „Očekáváme opět příjezd několika desítek tisíc motoristických fanoušků," prozradil mluvčí soutěže Roman Ordelt. V pátek 31. srpna proběhne v dopoledních hodinách testovací zkouška v blízkosti Otrokovic a v podvečer se uskuteční představení jezdců a spolujezdců. Samotná rally odstartuje 31. srpna večerní diváckou Super RZ v ulicích Zlína, po které budou následovat dva plnohodnotné závodní dny. Celá rally bude zahrnovat 270 km rychlostních zkoušek s asfaltovým povrchem, přičemž nejvzdálenější místo je od centra soutěže pouze 50 km daleko. Podrobnosti na www.barum.rally.cz.

Na své si koncem tohoto týdne přijdou i milovníci farmářských trhů. Navštívit je budou moci v pátek ve Valašském Meziříčí nebo v sobotu v Bystřici pod Hostýnem. Tam bude jejich součástí folklorní festival Podhostýnské září, na nádvoří místního zámku začne ve 14 hodin.

V pátek a sobotu bude možné zazávodit si na horských kolech. V pátek je v nabídce 9. ročník MTB časovky Valašský Krpál 2012. Závod bude probíhat za plného silničního provozu na místní komunikaci s částečnými dopravními uzávěrami po startu. Účastníci hromadně odstartují v 16 hodin ze vsetínského Dolního náměstí, cíl je u horského hotelu Vsacký Cáb. Prezentace závodníků proběhne 14:45 až 15:45, startovné je 100 korun. Uzávěrka přihlášek pomocí emailu na adresu marketing@coleman.cz je do 30. srpna do 15 hodin. Samotnému závodu bude předcházet doprovodný program od 14 hodin. V sobotu 1. září pak vyznavači horských kol vyrazí na trať Vsetínské padesátky, k ní se závodníci shromáždí v 8hod u Základní školy na Ohradě ve Vsetíně. www.andelsport.cz/

Jak vypadá Městské divadlo ve Zlíně v noci? Odpověď na tuto otázku můžete dostat, pokud se zúčastníte některé z nočních prohlídek v pátek nebo v sobotu, začátky jsou vždy v 21, 21:30 a 22 hodin. Hledat se bude tajemný Fantóm - přízrak, který se údajně ukrývá mezi stěnami každého divadelního stánku. Setmělými divadelními budovami provedou návštěvníky herci Rostislav Marek, Zdeněk Julina a Roman Blumaier. Vstupné je ve výši 99 korun.
Na noční přehlídku dobových oděvů zve hrad ve Zlíně-Malenovicích, uskuteční se v sobotu od 20 hodin. Doplněná bude o vystoupení skupiny historického šermu a historický tanec. Akce proběhne na nádvoří hradu, v případě nepříznivého počasí v interiéru hradu v malovaném sále.
Ve čtvrtek 30. srpna ve 20 hodin máte poslední příležitost prožít o prázdninách noční hranou prohlídku Zámku Napajedla.
První zářijový den bude možné strávit i v Rodinném zábavním parku Galaxie ve Zlíně. Pořádají zde závody dětí i dospělých na jezdítkách. „Startujeme od 15 hodin, přihlašovat se závodníci mohou po celou dobu až do startu. Vítěz v dětské a dospělácké kategorii získá dárkovou vstupenku do Galaxie," prozradila manažerka zařízení Jana Valášková.
Blázinec za zdí - tak se nazývábenefiční festival v areálu léčebny Kroměříž. „Bavit se můžete na dvou hudebních scénách a pak na dalších místech v areálu léčebny, kdy vám nabídneme spoustu workshopů a performancí. Tady se můžete aktivně zapojit a něco nového se naučit. V případě deště se program z hlavní scény přesouvá do velkého sálu přímo v areálu léčebny," sdělili organizátoři. Vstupné na festival je dobrovolné.
Hudební pořad Loučení s létem - Soláň zpívá, nabízí v sobotu Zvonice na Soláni na Vsetínsku. „V programu vystoupí Smíšený pěvecký sbor Carmen ze Zábřehu na Moravě. Těšíme se na příjemné setkání," sdělila Alena Vašutová ze Sdružení pro rozvoj Soláně.
Slováckými hody s právem ožije o víkendu Uherské Hradiště - Sady. Lákavý program odstartuje v sobotu v 13:30 obchůzkou po dědině, na kterou naváže ve 20 hodin předhodová zábava. Nedělní mše svatá začne v 11 hodin, ve 13:30 přijde na řadu obcházení stárků, ve 20 hodin hodová zábava s CM Dolina a DH Sadovanka.

Zdroj: www.vychodni-morava.cz

(str)

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb