PŘIHLASTE SE, DISKUTUJTE A INZERUJTE

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Dobrý den, dnes je 26. 8. 2019, svátek má , zítra

Rodinavezline.cz | POZVÁNKY, AKTUALITY - Luhačovice o víkendu ožijí dětským folklorním festivalem.


RODINAVEZLINE.CZ> VEŘEJNÉ FÓRUM > POZVÁNKY, AKTUALITY
Luhačovice o víkendu ožijí dětským folklorním festivalem.

Luhačovice o víkendu ožijí dětským folklorním festivalem.

LUHAČOVICE - Už jen dva dny zbývají do zahájení jubilejního 20. Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů Písní a tancem Luhačovice 2012. Tento třídenní svátek dětského folkloru se v největších moravských lázních uskuteční od 14. do 16. září 2012. Zlínský kraj je jedním ze spolupořadatelů festivalu, jeho konání podpořil částkou 100 tisíc korun. Hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák převzal nad festivalem záštitu.
Z domácích souborů na festivalu vystoupí Děcka z Buchlovic, Dětský soubor Heleny Salichové z Ostravy, Javorníček z Brna a Malé Zálesí z Luhačovic. Co se týče zahraničních vystupujících, své umění předvedou soubory z Arménie, Bulharska, Indie a Lotyšska. Publiku se rovněž představí letošní vítězové celostátního finále dětských zpěváků lidových písní Zpěváček 2012, které se konalo v květnu ve Velkých Losinách. Jedním ze zlatých programových „hřebů" bude určitě páteční večerní vystoupení Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů (BROLN) s primášem Josefem Černým, které se uskuteční na Lázeňské kolonádě. V případě nepříznivého počasí se koncerty uskuteční v sálech kulturních zařízení. Jako doprovodná akce bude v sobotu i v neděli na Lázeňském náměstí probíhat jarmark lidových řemesel.
Součástí festivalu bude i slavnostní vyhlášení výsledků 18. ročníku soutěže Vesnice roku, které se na Lázeňském náměstí uskuteční v sobotu 15. září od 16 hodin. Vítězem se stane jeden ze 13 finalistů zastupujících jednotlivé kraje České republiky, kteří vzešli z celkově 278 obcí přihlášených do letošního ročníku soutěže. V loňském roce v celostátním kole zvítězila obec Komňa ze Zlínského kraje.
V souvislosti s vyhlášením výsledků soutěže Vesnice roku proběhne unikátní akce - historicky první fotbalové měření sil starostů malých obcí z Čech s jejich kolegy z Moravy, které se uskuteční v pátek 14. září odpoledne na hříšti v Pozlovicích. Tento nápad se zrodil poté, co fotbalová jedenáctka českých starostů vyhrála evropské mistrovství veřejných samospráv, které v době konání letošního Mistrovství Evropy ve fotbale v Polsku a na Ukrajině uspořádali představitelé polských vojvodství.

Zpracoval: Jan Vandík, TZ Zlínského kraje

(str)

 

Vaše zkušenost

Vaše zkušenosti a komentáře

Pokud chcete přidávat Vaše zkušenosti, musíte být zaregistrovaní a přihlášení!

Dosud nebyla vložena žádná zkušenost! Buďte první!

ReklamaREKLAMA

Chci mít zde reklamu...

 

Počasí ve ZlíněPOČASÍ VE ZLÍNĚ

DNES počasí ZÍTRA počasí

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2015 | Code by PCHweb