RODINAVEZLINE.CZ - portál pro rodiny ve Zlíně a okolí

dnes má svátek:
zítra má svátek:


Vánoční jarmark ve Zlíně bude opět v duchu tradice.

Vánoční jarmark ve Zlíně bude opět v duchu tradice.

Zlín - Vánoční jarmark ve Zlíně se letos koná od středy 12. do soboty 22. 12. na náměstí Míru. Zájemci si zde budou moci zakoupit v osmdesáti stáncích původní řemeslné výrobky, domácí potraviny i občerstvení. Tradiční součástí vánočního jarmarku bude vedle řemeslné dílny pro děti v budově radnice také celodenní bohatý kulturní program na náměstí.

Lidovou tvorbu budou na jarmarku zastupovat ručně malovaný textil, šperky, výrobky z ovčí vlny, dekorativní i užitková keramika, vánoční dekorace, včelí produkty, dřevěné hračky, umělecké sklo, výrobky z kůže, košíky, loutky, vitráže či kupříkladu filcové papuče. Kovář bude své umění předvádět na náměstí ve dnech 15. - 16. 12. a 20. 12.

Mezi nabízenými potravinami nebudou chybět uzeniny, marcipán, perníky, nakládaný česnek, domácí sýry ani povidla a džemy. K občerstvení budou lákat pečené kaštany, trdelníky, olipy, halušky, langoše, produkty ze zabijaček, medovina, svařák i punč. Součástí nabídky budou již tradičně také vánoční stromky a kapři, jejichž prodej bude zajištěn až do 23. 12.

Během deseti dnů trvání jarmarku se na náměstí v rámci kulturního programu vystřídají s koledami žáci Základní umělecké školy Harmonie a hudební školy Yamaha. Ke sváteční atmosféře přispějí také Velký dechový orchestr města Zlína, soubor Kašava či mladá jazzová kapela Bluetone band. Součástí programu budou i vystoupení kouzelníků, divadelní představení a pohádky pro děti.

Vánoční jarmark ve Zlíně je každoročním vyvrcholením zdejších jarmarků a trhů. Díky pestré nabídce výhradně původní lidové tvorby a bohatému kulturnímu programu, který dokáže podpořit příjemnou vánoční atmosféru, patří poslední zlínský jarmark v roce vždy k těm nejoblíbenějším městským akcím.

Zdroj: www.zlin.eu

(str)

 

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2018 | Code by PCHweb