PŘIHLASTE SE, DISKUTUJTE A INZERUJTE

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Dobrý den, dnes je 26. 8. 2019, svátek má , zítra

Rodinavezline.cz | POZVÁNKY, AKTUALITY - Na jevišti se za zvuků hudby kapely Čankišou zabydlí Človíček z oblíbených večerníčků


RODINAVEZLINE.CZ> VEŘEJNÉ FÓRUM > POZVÁNKY, AKTUALITY
Na jevišti se za zvuků hudby kapely Čankišou zabydlí Človíček z oblíbených večerníčků

Na jevišti se za zvuků hudby kapely Čankišou zabydlí Človíček z oblíbených večerníčků

 

První letošní premiéra Městského divadla Zlín bude patřit dětem. V režii umělecké šéfky Hany Mikoláškové se na jevišti Velkého sálu v neděli 20. ledna ve 14.30 hodin zabydlí Človíček, oblíbená postavička z knih Zdenky a Pavla Teisingerových a z televizních večerníčků.

Za dávných časů, kdy na zemi rostly přesličky vyšší než panelák a mezi nimi se proháněly obrovské ještěrky zvané dinosauři, se objevil první Človíček. Neměl to ze začátku vůbec jednoduché. Neměl drápy ani ostré zuby, ale protože byl chytrý, vynalézavý a statečný, brzy přišel na to, jak mezi dravou havětí přežít a jak si najít kamarády, se kterými mu bude veselo. „Vydejte se s námi do pravěku a uvidíte, jak si Človíček rozdělal oheň, jak se oblékl, jak vyzrál na Šavlozubého tygra, jak napálil škodolibou Opici, jak si našel věrného přítele Psa a jak pro svou milovanou Človíčku složil první písničku," láká Mikolášková. „O Človíčkovi bude pohybovou pohádkou místy s akrobatickými prvky. Bude se šplhat po palmách a liánách. A než se Človíček naučí mluvit, bude se dorozumívat pantomimou," dodala. Dobrodružstvím bude provázet hlas Arnošta Goldflama.

V hlavní roli se představí Roman Blumaier, jeho společníky na jevišti budou Radovan Král, Marek Příkazký a Marie Vančurová. Texty písniček napsala Jana Kafková, muziku pravěké džungle složila kapela Čankišou.

Ve středu 16. ledna v 16 hodin zveme do Dílny 9472 také na besedu s tvůrci a v pátek 18. ledna od 10 hodin do Velkého sálu na veřejnou generálku.

(tic)

 

Vaše zkušenost

Vaše zkušenosti a komentáře

Pokud chcete přidávat Vaše zkušenosti, musíte být zaregistrovaní a přihlášení!

Dosud nebyla vložena žádná zkušenost! Buďte první!

ReklamaREKLAMA

Chci mít zde reklamu...

 

Počasí ve ZlíněPOČASÍ VE ZLÍNĚ

DNES počasí ZÍTRA počasí

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2015 | Code by PCHweb