PŘIHLASTE SE, DISKUTUJTE A INZERUJTE

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Dobrý den, dnes je 21. 8. 2019, svátek má , zítra

Rodinavezline.cz | POZVÁNKY, AKTUALITY - Putovní výstava "Zpátky do pohádky" od února v zámku v Napajedlech


RODINAVEZLINE.CZ> VEŘEJNÉ FÓRUM > POZVÁNKY, AKTUALITY
Putovní výstava

Putovní výstava "Zpátky do pohádky" od února v zámku v Napajedlech

Popelka, Zlatovláska, Anděl páně, Krakonošské pohádky, Královna Koloběžka, Plaváček a další pohádkové příběhy ožívají od 2. února v zámeckých komnatách napajedelského zámku. Až do konce dubna mohou návštěvníci shlédnout jedinečnou výstavu cca 60-ti kostýmů, rekvizit a kulis z 15-ti známých pohádek z tvorby Československé a následně České televize.

Výstava s názvem „Zpátky do pohádky" měla svojí premiéru v brněnském Letohrádku Mitrovských v roce 2010 a v roce 2011 zahájila své putování po českých a moravských památkách a muzeích. Nyní zavítala i do Zlínského kraje na zámek Napajedla. „Jsme rádi, že můžeme hostit tak rozsáhlou výstavu u nás na zámku a poodhalit dětem a milovníkům pohádek, jak vlastně taková pohádka vzniká," uvádí Petra Psotková, manažerka zámku. Holčičky se mohou těšit na kostýmy princezen a princů a kluci například na loupežníka či čarodejnici. Nejstarší kostým pochází ze 60. a 70. let 20. století z pohádek Popelka a Zlatovláska a naopak nejnovější z novodobé pohádky Kouzla králů. „Určitě diváckému oku neunikne scenérie z Krakonošských pohádek, jenž je jediný hraný večerníček, který získal ocenění za vůbec nejoblíbenější večerníček všech dob," sdělila manažerka zámku. Součástí výstavy je i foto-projekce, kde si mohou návštěvníci připomenout dané herce a kostýmy, ale také zazpívat si známé písničky. „V rámci prohlídek jsme připravili pro děti doprovodný zábavný kvíz, kde si vyzkouší znalost jednotlivých pohádek a samozřejmě nebudou chybět drobné sladké odměny," dodává paní Psotková.

Výstava je otevřena od 2. února do konce dubna 2013 vždy v sobotu a neděli od 10 do 16 hodin. Vstupné dospělí 90 Kč, děti 50 Kč. V jiných termínech je možné výstavu navštívit po telefonické objednávce. Více o akcích naleznete na www.zameknapajedla.cz nebo na facebooku Zámek Napajedla.

- - -

TZ + fotografii poskytla Lucie Kittlová. Děkujeme.

(tic)

 

 

Vaše zkušenost

Vaše zkušenosti a komentáře

Pokud chcete přidávat Vaše zkušenosti, musíte být zaregistrovaní a přihlášení!

Dosud nebyla vložena žádná zkušenost! Buďte první!

ReklamaREKLAMA

Chci mít zde reklamu...

 

Počasí ve ZlíněPOČASÍ VE ZLÍNĚ

DNES počasí ZÍTRA počasí

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2015 | Code by PCHweb