PŘIHLASTE SE, DISKUTUJTE A INZERUJTE

Registrace | Zapomněli jste heslo?

Dobrý den, dnes je 26. 8. 2019, svátek má , zítra

Rodinavezline.cz | POZVÁNKY, AKTUALITY - Festival turistických filmů a fotografií


RODINAVEZLINE.CZ> VEŘEJNÉ FÓRUM > POZVÁNKY, AKTUALITY
Festival turistických filmů a fotografií

Festival turistických filmů a fotografií

Ve Velkém kině ve Zlíně se uskuteční nultý ročník Festivalu turistických amatérských filmů a elektronických fotografií. Akci, která proběhne ve dnech 19. až 21. dubna, pořádá oblastní výbor Klubu českých turistů Valašsko-Chřiby.
Festival patří mezi významné doprovodné aktivity pořádané v rámci celostátních oslav 125. výročí založení Klubu českých turistů. "Cílem festivalu je propagace a rozvoj turistiky v Čechách a na Moravě. Program festivalu je připravován tak, aby podnítil zájem o domácí turistiku a zdravý pohyb v přírodě. Akce chce prezentovat turistiku coby činnost spojenou s poznáváním a zároveň jako aktivitu podporující zdravý životní styl, dobrou fyzickou kondici a duševní svěžest," uvedl Miroslav Vítek z Klubu českých turistů.
Vedle projekce asi dvou desítek turistických filmů a výstavy fotografií, z nichž ty nejlepší budou oceněny, bude součástí festivalu také doprovodný program. Zájemci budou moci navštívit Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně v nově zpřístupněných budovách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU, vyhlídkovou terasu správní budovy číslo 21 či návštěvnické centrum Distillery Land Rudolfa Jelínka ve Vizovicích.
V průběhu festivalu vystoupí ve zlínském Velkém kině pětičlenná hudební country skupina a dále cestovatel a dobrodruh Richard Jaroněk, který zde bude prezentovat své fotografie exotické fauny a neobvyklé zážitky z cest po Africe.
Záštitu nad festivalem převzali hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák, primátor města Zlína Miroslav Adámek a předseda Klubu českých turistů Jan Stráský.

Program a doprovodný program festivalu

Pátek 19. dubna
Promítání festivalových filmů pro školy a veřejnost, od 10.00 do 12.00

SAMSARA - úspěšný dokumentární film z produkce USA , který představuje posvátná místa z pětadvaceti zemí světa. Diváky zavede do oblastí postižených průmyslovou činností i do krajiny přírodních zázraků. Začátek v 18.00.

Sobota 20. dubna
Oficiální zahájení hlavního programu festivalu, promítání festivalových filmů, beseda a předání cen ve Velkém kině ve Zlíně, 16.00 - 21.00

Neděle 21. dubna
Promítání festivalových filmů a profesionálních filmů na téma zdravého životního stylu, 8.30 - 11.00

Výstava turistických fotografií bude zájemcům zpřístupněna ve Velkém kině ve Zlíně od 10. 4. do 20. 5. 2013.

Zdroj: www.zlin.eu

(str)

 

 

Vaše zkušenost

Vaše zkušenosti a komentáře

Pokud chcete přidávat Vaše zkušenosti, musíte být zaregistrovaní a přihlášení!

Dosud nebyla vložena žádná zkušenost! Buďte první!

ReklamaREKLAMA

Chci mít zde reklamu...

 

Počasí ve ZlíněPOČASÍ VE ZLÍNĚ

DNES počasí ZÍTRA počasí

Mapa webu | Vypnout grafiku | Kontakt    Rodina ve Zlíně .cz © 2009 - 2015 | Code by PCHweb